Małżeństwo za karę

Okładka książki Małżeństwo za karę Jaclyn Reding
Okładka książki Małżeństwo za karę
Jaclyn Reding Wydawnictwo: Pol-Nordica Seria: Romanse Sprzed Lat literatura obyczajowa, romans
Romanse Sprzed Lat
The pretender
Pol-Nordica
2004-01-01
2004-01-01
Anna Wojtaszczyk
prasa kandydat małżeństwo związek miłość

Bardzo przyjemnie się czytało, autorka ma lekki styl. Bohaterowie są sympatyczni. Ona, Angielka, córka księcia, jest co prawda dość rozpieszczona, ale przy tym wewnętrznie silna i inteligentna. On to dumny Szkot, usiłujący po powstaniu odzyskać swoją ziemię i tytuł. Nim się obejrzą, za sprawą owcy i paru szklaneczek whisky, zostaną związani ze sobą małżeńskimi więzami.
Podobało mi się tło historyczne w stylu "Obcej" - mamy Szkocję w roku 1746, tuż po decydującej bitwie pod Culloden, wojska angielskie gnębią tamtejszą ludność, by upewnić się, że nie dojdzie już do żadnego powstania, ścigają pozostałych przy życiu jakobitów, a także ukrywającego się księcia Karola. Autorka zgrabnie wymieszała prawdę historyczną z literacką fikcją.
Scena z dachem, który się zawalił, bo zjadła go koza, była komiczna.

Całkiem niezły romans historyczny, perypetie Elizabeth przedstawione w sposób zabawny i niezwykle wciągający. Tło wydarzeń historycznych ukazane w tej książce, moim zdaniem dodaje jej wartości, dając nam nieco więcej niż zwykły harlequin.

Super!!! Szkoda, że nie przetłumaczono więcej książek tej autorki. Naprawdę bardzo ciekawe opowieść o Szkotach, ciągle trzymająca w napięciu. Polecam nie tylko milośniczkom romansów.

• Romans historyczny
  • Małżeństwo z rozsądku
  • Szkoci
  • Harlequin
  • Romans Historyczny
  • Romanse historyczne
  • 2017

Dodaj cytat z książki Małżeństwo za karę