Air Babylon

Cykl: Babylon
Wydawnictwo: Pascal
Air Babylon
Ag2S

„Air Babylon” opisuje 24 godziny z życia linii lotniczej na brytyjskim lotnisku. Akcja książki rozkręca się z godziny na godzinę wprowadzając czytelnika w znane tylko pracownikom lotniska kulisy pracy w branży lotniczej. W dowcipny sposób opisuje zarówno perypetie obsługi naziemnej oraz powietrznej, jak i przedziwne historie pasażerów. Opowieść narratora – managera linii lotniczych czyta się jednym tchem.
Imogen Edwards-Jones, autorka bestsellerowej serii książek ujawniających kulisy takich branż jak luksusowe hotele, linie lotnicze, branża modowa czy muzyczna. Serię rozpoczął „Hotel Babylon”, przetłumaczony do tej pory na ponad siedemnaście języków. Kolejne książki Imogen Edwards-Jones to między innymi: „Fashion Babylon”, „Pop Babylon” i „Szpital Babylon”. Autorka z mężem i córka mieszka w Londynie
Autor Anonimowy, to grupa pracowników lotniska, zarówno obsługi naziemnej, jak i powietrznej, którzy doskonale znają branżę lotniczą od środka. Ich tożsamość jest utajniona celowo, żeby ich chronić.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2011

źródło okładki: Pascal

Książkowa-Fantazja | 2013-09-03
Przeczytana: 16 lipca 2013

Okres letni jeszcze trwa, bynajmniej według kalendarza, chociaż za oknem jesienne już klimaty. Zatem kto podróżuje, a w szczególności korzysta z linii lotniczych powinien przeczytać tę pozycję. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, żeby poznać życie pracowników, a także zobaczyć komu powierza się jakby nie było życie.

Imogen Edwards Jones jest autorką bestsellerowej serii książek, które zdradzają od podszewki takie branże jak: hotele, linie lotnicze, muzyczne, czy też modowe. Pierwszą książką jaka się ukazała był tytuł "Hotel Babylon", który został przetłumaczony, aż na 17 języków. Autorka wraz z rodzina mieszka w Londynie.
Autor anonimowy pod tym pseudonimem kryje się grupa pracowników lotniska zarówno obsługi naziemnej, jak i powietrznej. W celu zapewnienia ochrony ich tożsamość musiała pozostać anonimowa.

Narratorem powieści jest menadżer jednej z linii lotniczych na fikcyjnym brytyjskim lotnisku. Fikcyjne, bo wymagały tego zasady. Poznajemy 24 godzin życia lotniskowego, godzina po...

Madi | 2016-05-05
Przeczytana: 04 maja 2016

Jest to moje drugie spotkanie z serią Babylon i już wiem ,że nie ostatnie.
Dawno tak nie bawiłam się przy książce.
Duża dawka humoru, mnóstwo przezabawnych sytuacji bez zbędnych opisów,lekki język,to wszystko sprawia,że książkę czyta się szybko niczym lotem błyskawicy.
Latam przynajmniej 4-5x w roku i nigdy nie spotkałam się z żadną ,z opisanych tutaj sytuacji(no może opóźniony lot,bo ptak wpadł w wiatrak),ale teraz ,po lekturze baczniej będę przyglądać się pracownikom lotniska.

bibliofilka | 2012-04-01
Przeczytana: 31 marca 2012

"Latanie (...) Szampańskie życie na gównianej pensji". Bardzo liczna jest grupa osób, które pracują w porcie lotniczym. W książce fabuła została umieszczona na fikcyjnym brytyjskim lotnisku obsługującym wymyśloną linę Air Babylon. Opowiedziane przez Anonima-menadżera wydarzenia obejmują jedną dobę. Wszytko, co się w niej zmieściło, czyli zwyczajną codzienność w porcie lotniczym.

Poznajemy kulisy pracy obsługi naziemnej oraz powietrznej, jak i przedziwne historie pasażerów. Tak jak w programie "Zawody" - gdzie przedstawiciele rożnych branż zdradzają swoje tajniki pracy.

Pierwsza zasada, a raczej sposób na przyjemny lot - to być miłym i przyjacielskim od momentu wejścia na lotnisko i nikomu nie narazić się z obsługi, a nawet uważać, aby krzywo na nich nie spojrzeć. Bo ich zemsta niestety bywa okrutna:

"Jeśli narazisz się pracownikom lotniskowym, zawiadamiają załogę na pokładzie i nie tylko będziesz mieć nieprzyjemny lot, ale możliwe problemy żołądkowe przez następne kilka...

| 2012-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Wciągająca, momentami obrzydliwa powieść. Po jej przeczytaniu na pewno lecąc samolotem w przyszłości nie zamówicie nic do jedzenia i bacznie będziecie się przyglądać służbie pokładowej doszukując się przekrętów opisanych w książce. Można się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy na temat lotów i zaniechań jakich dopuszczają się pracownicy lotniska, często narażając pasażerów na niebezpieczeństwo.

Marta | 2012-04-26

Sięgnęłam po tę książkę ze względu na tematykę, lotnictwo to moja branża.

Autorka opisuje dzień z życia fikcyjnego lotniska, przedstawiając wszystkie możliwe sytuacje - ciało na pokładzie, dziecko podróżujące bez opieki, zwierzęta biegające po płycie itp. Byłam ciekawa czy czymś mnie zaskoczy, jednak tak się nie stało. Wszystkie sytuacje znam, nie dowiedziałam się niczego nowego.
I nie znaczy to, że to fatalna książka, dla laika lotniskowego może być interesującą pozycją.

książek: 1903
foolosophy | 2012-03-29
Przeczytana: 29 marca 2012

Dla turysty linie lotnicze mogą okazać się utrapieniem: długie kolejki, godziny oczekiwania, kiepska obsługa i jedzenie. A jak to wygląda od środka? Jak traktowani są ludzie, którzy chamsko odnoszą się podczas odprawy? Jak pracownicy pilnują zasad bezpieczeństwa? A jak wiele osób przychodzi do pracy na kacu?

Air Babylon opisuje 24 godziny z życia menadżera brytyjskich linii lotniczych. Od wczesnych godzin w pracy do szalonej imprezy urodzinowej w Dubaju. Tylko tu dowiesz się, jak działa lotnisko od wewnątrz, że na odprawie trzeba być miły, jak radzą sobie z trupami podczas lotu, także, że w jednym samolocie może lecieć osoba, która spała z całym personelem, a przede wszystkim dwa razy zastanowisz się - Czy cokolwiek wiesz o ludziach, którym powierzasz swoje życie?

"Gdy wydaje się, że przy odprawie strasznie długo zajmuje obsłudze wpisanie waszego nazwiska w komputer - najprawdopodobniej wysyłają kolegom wiadomości o was lub ludziach tuż za wami. W ten sposób załoga samolotu jest...

mietek112 | 2011-10-05
Przeczytana: 05 października 2011

Książka, która powinien przeczytać każdy, kto podróżuje samolotem. 24 godziny z życia managera linii lotniczej - super pomysł i super historia.
W książce zwarte jest wiele myśli i wiele opisanych postaw pasażerów. Warto wiedzieć czego nie robić, aby Twój lot przebiegał miło i spokojnie.
Tym bardziej podobała mi się książka i tym bardziej jestem przekonany, że jest prawdziwa, ponieważ pracuję w branży lotniczej i doskonale wiem jakich obsługujemy pasażerów - choć jeszcze na ziemi.

Polecam gorąco. Zaryzykuję nazwanie tej książki przewodnikiem, niezbędnikiem pasażera.
Gorąco polecam.

Książkę czyta się lekko i szybko. Jest napisana prostym językiem, choć czasami, uważam, że zbyt szczegółowo opisane są pewne sytuacje, które miały miejsce podczas lotu. I tylko dlatego daje 4* a nie 5*.

Mimo to polecam, bo treść jest bombowa.

Magda | 2012-03-21
Przeczytana: 21 marca 2012

Znalazłam kolejną ulubioną serię książeczek, do których będę wracać bardzo często. Czyta się szybko. Nie jeden raz wybuchałam śmiechem i czytałam z załzawionymi oczami dalej. Ale były chwile, gdy moje przerażenie sięgało zenitu. Zwłaszcza, że przedstawione historie wydarzyły się naprawdę i być może wciąż mają miejsce. Zastanawionę się dwa razy, nim wsiądę do samolotu. Gorąco polecam zapoznać się z jedną pasjonującą dobą przedstawioną przez menedżera lotniska.

magika78 | 2012-01-11
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Rewelacyjna! Coś dla ludzi często latających samolotem:) Wiele ciekawych informacji:) Polecam, szczególnie podczas długiego lotu!

Kominek | 2015-01-21
Przeczytana: 25 września 2011

http://koominek.blogspot.com - dwadzieścia sześć tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...

Dla tych, którzy choć raz lecieli samolotem to, co się dzieje na lotnisku przed podróżą, w jej trakcie i po przylocie nie jest już szczególnego rodzaju zagadką. Jest to pewien proces, który opiera się na pewnych standardach obsługi klienta, nie zawsze takich samych i rzadko, kiedy doskonałych, jeśli w grę wchodzą coraz tańsze linie lotnicze.

Ci z was, którzy w samolotach i na lotniskach spędzają coraz więcej czasu zapewne wiele już wiedzieli, zaobserwowali, zobaczyli. Czasem sytuacje dziwne, czasem dowcipne, ciekawe, czy również te mniej miłe, a może wręcz tragiczne. Jednak konfrontacja rzeczywistości, nawet dla osoby, która też poznała kilka lotnisk, była w kilku miejscach na świecie, latała różnymi liniami, z tym, co odsłania przed nami „Air Babylon”, to jak sięgnięcie do puszki Pandory i...