Okładka książki Leonardo DiCaprio. Biografia

papier
jagarkar
3,86 (7 ocen i 1 opinia)

Opis książki

W wieku dwudziestu trzech lat Leonardo DiCaprio osiągnął to, do czego większość aktorów dąży przez całą karierę zawodową. Jego talent lśni w nominowanej do Złotego Globu roli Jacka Dawsona w odnoszącym ogromne sukces filmie Titanic, choć przemiana we współczesnego Romea dla Julii granej przez Claire Danes już wcześniej utwierdziła jego pozycję romantycznego kochanka. Leo to nie tylko urok - poza...

Leo to nie tylko urok - poza tym, że skradł serca swych wielbicielek, zyskał też szacunek kolegów aktorów i krytyków filmowych. W wieku dziewiętnastu lat otrzymał nominacje do Złotego Globu oraz nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za drugoplanową rolę w filmie Co gryzie Gilberta Grape'a? Krytycy porównywali go nawet do takich nieśmiertelnych aktorów, jak James Dean.

Warto poczytać o tym młodym aktorze, którego gwiazda wyraźnie wschodzi - od samych początków w serialu "Growing Pains" przez długo oczekiwanego "Titanica" po "Człowieka w żelaznej masce" i nowy film Woody Allena.

źródło opisu: Wydawnictwo Studio EMKA, 1998

Polecamy

Opinie czytelników
jagarkar | 2011-06-12
Przeczytana: 2011 rok

Przesłodzona do granic możliwości.
Przykład? Oprócz "biografii" mamy tutaj jeszcze część uzupełniającą naszą, jakże rozległą i niezaspokojoną, wiedzę ;)

Wymieniam.

"Ciekawostki na deser", jak np. "Jego oczy mają piękny zielononiebieski kolor morza", czy "Latem 1997 r. wyprowadził się z domu swej mamy do własnego." - ach! niesamowite - chciałoby się rzec ;)

"Ważne liczby", gdzie autorka oblicza "jaką cyfrą w numerologii jest Leo", po czym podaje jego charakterystykę na podstawie cyfry, którą wyliczyła. Później zamieszcza charakterystykę "jedynek", "dwójek" itd., by każda big fanka mogła sprawdzić, jak bardzo pasuje do "siódemki", którą jest Leo ;)I mój ulubiony cytat z tego rozdziału: "Jak zatem nasz ulubiony gwiazdor (którym jest oczywiście Leo) wypada u znawców liczb?" ;)

Następnie pani Krulik za pomocą astrologii chińskiej porównuje DiCaprio do tygrysa, by chwilę później w rozdziale zatytułowanym "Prawdziwy skorpion" porównać go do kolejnego zwierzęcia (wydobywając oczywiście naj...

gener4tion | 2014-06-12

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku