Okładka książki Leonardo DiCaprio. Biografia

papier
jagarkar
3,86 (7 ocen i 1 opinia)

Opis książki

W wieku dwudziestu trzech lat Leonardo DiCaprio osiągnął to, do czego większość aktorów dąży przez całą karierę zawodową. Jego talent lśni w nominowanej do Złotego Globu roli Jacka Dawsona w odnoszącym ogromne sukces filmie Titanic, choć przemiana we współczesnego Romea dla Julii granej przez Claire Danes już wcześniej utwierdziła jego pozycję romantycznego kochanka. Leo to nie tylko urok - poza...

Leo to nie tylko urok - poza tym, że skradł serca swych wielbicielek, zyskał też szacunek kolegów aktorów i krytyków filmowych. W wieku dziewiętnastu lat otrzymał nominacje do Złotego Globu oraz nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za drugoplanową rolę w filmie Co gryzie Gilberta Grape'a? Krytycy porównywali go nawet do takich nieśmiertelnych aktorów, jak James Dean.

Warto poczytać o tym młodym aktorze, którego gwiazda wyraźnie wschodzi - od samych początków w serialu "Growing Pains" przez długo oczekiwanego "Titanica" po "Człowieka w żelaznej masce" i nowy film Woody Allena.

źródło opisu: Wydawnictwo Studio EMKA, 1998

Polecamy

Opinie czytelników
jagarkar | 2011-06-12
Przeczytana: 2011 rok

Przesłodzona do granic możliwości.
Przykład? Oprócz "biografii" mamy tutaj jeszcze część uzupełniającą naszą, jakże rozległą i niezaspokojoną, wiedzę ;)

Wymieniam.

"Ciekawostki na deser", jak np. "Jego oczy mają piękny zielononiebieski kolor morza", czy "Latem 1997 r. wyprowadził się z domu swej mamy do własnego." - ach! niesamowite - chciałoby się rzec ;)

"Ważne liczby", gdzie autorka oblicza "jaką cyfrą w numerologii jest Leo", po czym podaje jego charakterystykę na podstawie cyfry, którą wyliczyła. Później zamieszcza charakterystykę "jedynek", "dwójek" itd., by każda big fanka mogła sprawdzić, jak bardzo pasuje do "siódemki", którą jest Leo ;)I mój ulubiony cytat z tego rozdziału: "Jak zatem nasz ulubiony gwiazdor (którym jest oczywiście Leo) wypada u znawców liczb?" ;)

Następnie pani Krulik za pomocą astrologii chińskiej porównuje DiCaprio do tygrysa, by chwilę później w rozdziale zatytułowanym "Prawdziwy skorpion" porównać go do kolejnego zwierzęcia (wydobywając oczywiście naj...

gener4tion | 2014-06-12

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica