Okładka książki Leonardo DiCaprio. Biografia

papier
jagarkar
3.86 (7 ocen i 1 opinia)

Opis książki

W wieku dwudziestu trzech lat Leonardo DiCaprio osiągnął to, do czego większość aktorów dąży przez całą karierę zawodową. Jego talent lśni w nominowanej do Złotego Globu roli Jacka Dawsona w odnoszącym ogromne sukces filmie Titanic, choć przemiana we współczesnego Romea dla Julii granej przez Claire Danes już wcześniej utwierdziła jego pozycję romantycznego kochanka. Leo to nie tylko urok - poza...

Leo to nie tylko urok - poza tym, że skradł serca swych wielbicielek, zyskał też szacunek kolegów aktorów i krytyków filmowych. W wieku dziewiętnastu lat otrzymał nominacje do Złotego Globu oraz nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za drugoplanową rolę w filmie Co gryzie Gilberta Grape'a? Krytycy porównywali go nawet do takich nieśmiertelnych aktorów, jak James Dean.

Warto poczytać o tym młodym aktorze, którego gwiazda wyraźnie wschodzi - od samych początków w serialu "Growing Pains" przez długo oczekiwanego "Titanica" po "Człowieka w żelaznej masce" i nowy film Woody Allena.

źródło opisu: Wydawnictwo Studio EMKA, 1998

Polecamy

Opinie czytelników
jagarkar | 2011-06-12
Przeczytana: 2011 rok

Przesłodzona do granic możliwości.
Przykład? Oprócz "biografii" mamy tutaj jeszcze część uzupełniającą naszą, jakże rozległą i niezaspokojoną, wiedzę ;)

Wymieniam.

"Ciekawostki na deser", jak np. "Jego oczy mają piękny zielononiebieski kolor morza", czy "Latem 1997 r. wyprowadził się z domu swej mamy do własnego." - ach! niesamowite - chciałoby się rzec ;)

"Ważne liczby", gdzie autorka oblicza "jaką cyfrą w numerologii jest Leo", po czym podaje jego charakterystykę na podstawie cyfry, którą wyliczyła. Później zamieszcza charakterystykę "jedynek", "dwójek" itd., by każda big fanka mogła sprawdzić, jak bardzo pasuje do "siódemki", którą jest Leo ;)I mój ulubiony cytat z tego rozdziału: "Jak zatem nasz ulubiony gwiazdor (którym jest oczywiście Leo) wypada u znawców liczb?" ;)

Następnie pani Krulik za pomocą astrologii chińskiej porównuje DiCaprio do tygrysa, by chwilę później w rozdziale zatytułowanym "Prawdziwy skorpion" porównać go do kolejnego zwierzęcia (wydobywając oczywiście naj...

gener4tion | 2014-06-12

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku