Okładka książki Leonardo DiCaprio. Biografia

papier
jagarkar
3,86 (7 ocen i 1 opinia)

Opis książki

W wieku dwudziestu trzech lat Leonardo DiCaprio osiągnął to, do czego większość aktorów dąży przez całą karierę zawodową. Jego talent lśni w nominowanej do Złotego Globu roli Jacka Dawsona w odnoszącym ogromne sukces filmie Titanic, choć przemiana we współczesnego Romea dla Julii granej przez Claire Danes już wcześniej utwierdziła jego pozycję romantycznego kochanka. Leo to nie tylko urok - poza...

Leo to nie tylko urok - poza tym, że skradł serca swych wielbicielek, zyskał też szacunek kolegów aktorów i krytyków filmowych. W wieku dziewiętnastu lat otrzymał nominacje do Złotego Globu oraz nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za drugoplanową rolę w filmie Co gryzie Gilberta Grape'a? Krytycy porównywali go nawet do takich nieśmiertelnych aktorów, jak James Dean.

Warto poczytać o tym młodym aktorze, którego gwiazda wyraźnie wschodzi - od samych początków w serialu "Growing Pains" przez długo oczekiwanego "Titanica" po "Człowieka w żelaznej masce" i nowy film Woody Allena.

źródło opisu: Wydawnictwo Studio EMKA, 1998

Polecamy

Opinie czytelników
jagarkar | 2011-06-12
Przeczytana: 2011 rok

Przesłodzona do granic możliwości.
Przykład? Oprócz "biografii" mamy tutaj jeszcze część uzupełniającą naszą, jakże rozległą i niezaspokojoną, wiedzę ;)

Wymieniam.

"Ciekawostki na deser", jak np. "Jego oczy mają piękny zielononiebieski kolor morza", czy "Latem 1997 r. wyprowadził się z domu swej mamy do własnego." - ach! niesamowite - chciałoby się rzec ;)

"Ważne liczby", gdzie autorka oblicza "jaką cyfrą w numerologii jest Leo", po czym podaje jego charakterystykę na podstawie cyfry, którą wyliczyła. Później zamieszcza charakterystykę "jedynek", "dwójek" itd., by każda big fanka mogła sprawdzić, jak bardzo pasuje do "siódemki", którą jest Leo ;)I mój ulubiony cytat z tego rozdziału: "Jak zatem nasz ulubiony gwiazdor (którym jest oczywiście Leo) wypada u znawców liczb?" ;)

Następnie pani Krulik za pomocą astrologii chińskiej porównuje DiCaprio do tygrysa, by chwilę później w rozdziale zatytułowanym "Prawdziwy skorpion" porównać go do kolejnego zwierzęcia (wydobywając oczywiście naj...

gener4tion | 2014-06-12
Monika | 2014-01-06