Jak ginąć, to razem

Okładka książki Jak ginąć, to razem Gustaw Kerszman
Okładka książki Jak ginąć, to razem
Gustaw Kerszman Wydawnictwo: Książka i Wiedza biografia, autobiografia, pamiętnik
188 str. 3 godz. 8 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Książka i Wiedza
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
188
Czas czytania
3 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
8305134539
Tagi:
getto białostockie Holokaust okupowana Warszawa Żydzi warszawscy szmalcownicy
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
195
134

Na półkach: ,

Cenię tę tematykę i uważam że nie łatwo poruszać się w tym temacie, rzetelnie przedstawione fakty świadka ówczesnych zdarzeń.

Cenię tę tematykę i uważam że nie łatwo poruszać się w tym temacie, rzetelnie przedstawione fakty świadka ówczesnych zdarzeń.

Pokaż mimo to

avatar
443
397

Na półkach: ,

Gustaw Kerszman ma bogatą drogę naukową w genetyce i biologii molekularnej.Książkę wspomnieniową z czasów II Wojny Światowej napisał jak naukowiec przyzwyczajony do dyscypliny myślowej i wyciągania i formułowania wniosków.Może ta niewielka książka powinna być lekturą obowiązkową,ze względu na tragizm i ciężar tematów w niej poruszonych.Dwa przykłady:"Istotnym problemem wydaje mi się coś mniej konkretnego i namacalnego niż ratowanie i wydawanie,mianowicie KLIMAT.Holocaustowi towarzyszyło niesłychane natężenie propagandy nienawiści.Była ona w czasie okupacji wszechobecna.Dla Żydów komory z gazem trującym i zatrute słowa zlewały się w jedną całość.Tym większe było zapotrzebowanie na dobre słowo,na dobre gesty,na wyrazy sympatii,nawet jeśli nie szły za nimi konkrety".Drugim fragmentem są słowa Leszka Kołakowskiego,który pół wieku temu pisał:"Elementarnym warunkiem krwawych pogromów żydowskich,rzezi i okrucieństw była zawsze społeczna atmosfera emocjonalna tolerująca antysemityzm nawet w najbardziej złagodzonej i rozwodnionej postaci...W ten sposób antysemici dobroduszni rodzą antysemitów-zbirów,antysemici łagodni pielęgnują antysemitów uzbrojonych w kastety i noże,antysemici bierni i wstrzemięźliwi tworzą organizatorów pogromów".

Gustaw Kerszman ma bogatą drogę naukową w genetyce i biologii molekularnej.Książkę wspomnieniową z czasów II Wojny Światowej napisał jak naukowiec przyzwyczajony do dyscypliny myślowej i wyciągania i formułowania wniosków.Może ta niewielka książka powinna być lekturą obowiązkową,ze względu na tragizm i ciężar tematów w niej poruszonych.Dwa przykłady:"Istotnym problemem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
701
657

Na półkach: , ,

Dobra lekcja historii. Czytałam z zaciekawieniem, niekiedy odrazą, nierzadko ze ściśniętym gardłem i czasem z uśmiechem na ustach.
Gustaw Kerszman pisze o tym co widział i przeżył w czasie wojny. „Jak ginąć, to razem” czyli wraz ze swoją mamą dzięki której odwadze, poświęceniu i miłości, jak sam autor pisze przeżył wojnę.
Autor zaprezentował nam ciekawe losy wielu osób, których na swej drodze spotkał lub o których słyszał tu i ówdzie. Anegdoty, wierszyki, wartościowe komentarze (np. na temat stosunków polsko-żydowskich w czasie okupacji),kilka fotografii. Spodobało mi się wiele spostrzeżeń czy przemyśleń autora m.in. ten ze strony 117, wstęp do filozofii materialistycznej ;)) przy którym się uśmiechnęłam jak i wiele innych przy których ogarniał mnie smutek i wstyd za zachowania niektórych Polaków.
To kolejna relacja naocznego świadka dlatego warto. Ja po takiej lekturze trochę więcej wiem i mam wiele przemyśleń. Polecam wszystkich fanom literatury faktu.

Dobra lekcja historii. Czytałam z zaciekawieniem, niekiedy odrazą, nierzadko ze ściśniętym gardłem i czasem z uśmiechem na ustach.
Gustaw Kerszman pisze o tym co widział i przeżył w czasie wojny. „Jak ginąć, to razem” czyli wraz ze swoją mamą dzięki której odwadze, poświęceniu i miłości, jak sam autor pisze przeżył wojnę.
Autor zaprezentował nam ciekawe losy wielu...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    8
  • Przeczytane
    6
  • Posiadam
    4
  • Biografia/Pamiętnik/Wspomnienia
    1
  • Literatura faktu
    1
  • Obozowe, Wojna
    1
  • II wojna światowa/Holokaust
    1
  • II wojna światowa
    1
  • Historia
    1
  • Biografie wspomnienia listy dzienniki
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jak ginąć, to razem


Podobne książki

Przeczytaj także