Piastowie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dynastie Europy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
978-83-268-0088-7
historia Polski, władcy, dynastie
historyczna
Monika

Tom 8 kolekcji – „Piastowie” – przybliża historię dynastii , która przyczyniła się do powstania państwa polskiego, a potem niemal do końca XIV w. współtworzyła jego dzieje. Dziejowa rola Piastów była tak wielka jak innych dynastycznych rodów Europy: Merowingów i Karolingów we Francji, Tudorów w Anglii czy Habsburgów w Niemczech. Chrzest przyjęty przez Mieszka I w 966 r. otworzył Polsce drogę do Europy. Wśród członków piastowskiej dynastii nie brakowało wyjątkowych osobowości, takich jak wspomniany Mieszko I, jego syn i następca Bolesław Chrobry, pierwszy koronowany władca Polski, czy Kazimierz III Wielki, ostatni z Piastów – twórca podstawy przyszłej potęgi Rzeczypospolitej Obojga Narodów pod panowaniem Jagiellonów. Bogato ilustrowany tom zawiera biografie tych wpływowych władców, a także analizy i szkice znanych historyków na temat roli Piastów w historii Europy. Wzbogacony jest o reprodukcje unikatowych dokumentów, drzewa genealogiczne, herby rodowe, mapy i dziesiątki zdjęć z polskich i zagranicznych muzeów.

źródło opisu: Agora

źródło okładki: Agora

Monika | 2011-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2011

To drugi (po "Jagiellonach") tom z cyklu "Dynastie Europy", po jaki sięgnęłam. Niestety, mniej udany od pierwszego.

| 2016-05-26
Krzysztof Młodawski | 2015-01-17