Dziecko ze śmietnika

Tłumaczenie: Renata Kopczewska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Dustbin baby

April weszła w życie w sposób zupełnie niefortunny - jako dziecko ze śmietnika.

Została całkiem bezceremonialnie pozostawiona w koszu na śmieci 1 kwietnia. Teraz, kiedy skończyła 14 lat jest zdecydowana na to, by w końcu dowiedzieć się skąd pochodzi. Gdyby tylko była w stanie przypomnieć sobie swoją matkę albo... może nawet ją odnaleźć...

Natalia | 2012-12-26

Jacqueline Wilson była i jest moja ulubioną pisarką książek dla młodzieży.
W książce "Dziecko ze śmietnika" ukazuje losy April, która chce w końcu dowiedzieć się skąd tak naprawdę pochodzi.

Bardzo wzruszająca historia April, która przechodziła z domu do domu.
moim zdaniem najsmutniejsza była historia kiedy April miała mamusię i tatusia który wiele dni nie wrócił do domu po pracy. Książka "Dziecko ze śmietnika ma wile zalet i jedną maleńką wadę: Tania występowała tylko raz.

Liwia | 2010-04-14
Przeczytana: 27 maja 2010

Świetna książka.! Kilka razy chciało mi się płakać. Lekka i przyjemnie się ją czyta. A w dodatku szybko. Naprawdę polecam.!

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2011-09-03
Przeczytana: 03 września 2011

Świetnie napisana.
Czytając, zastanawiałam się czy to na pewno książka dla młodzieży i to tej młodszej. Wprawdzie bohaterka ma zaledwie 14 lat, ale poruszony problem jest bardzo traumatyczny i książka jest raczej smutna, choć nie jest to typ tzw. "książek do płaczu". Zastanawiałam się czy tak młoda osoba udźwignie tę książkę i czy zrozumie złożoność problemu. Może tak, może nie? To pewnie zależy od indywidualnej wrażliwości. Nie jest to w każdym razie lektura lekka, łatwa i przyjemna, o różowych barbiowatych pustych dziewczynach, których jedynym problemem jest jakiś kenowaty obiekt westchnień. Chociaż napisana jest lekkim, prostym językiem i czyta się szybko.
Myślę, że i osoba dorosła przeczyta ją z zapartym tchem a na koncu się wzruszy. Jak ja :)

Opowiada o April , która w dzieciństwie przebywała w różnych placówkach albo rodzinach zastępczych. Teraz postanowiła zwiedzić miejscach , w których mieszkała ,mając także nadzieję , że dowie się kto jest jej matką.

Alexxx | 2013-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2013

Pełna ciepła i wzruszająca historia 14 latki April ,która w dniu swoich urodzin stara się odnaleźć matkę. Jej matka tuz po urodzeniu wyrzuciła ja do kosza na śmieci , przez co dziewczynka całe życie spędzała u różnych rodzin zastępczych. Teraz odwiedza wszystkich dawnych opiekunów aby wreszcie dojść do swojej biologicznej matki. Czy jej się to uda? Przekonacie się czytając tą krótką książeczkę.
***
Jacqueline Wilson ma cudowny i lekki styl pisania o rzeczach trudnych ale ważnych o ,których trzeba mówić.
***
Polecam serdecznie zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom.

Alicja | 2011-05-07

Przeczytałam w jedną noc. Piękna, wzruszająca powieść o poszukiwaniu własnego "ja".

Zuziaczek | 2014-12-27

Cudowna książka. Często gdy ją czytałam chciało mi się płakać

Alexo | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Uwielbiam książki Jacqueline Wilson. Pokazują prawdziwe, poważne problemy nastolatek, a nie jakieś sercowe rozterki: wybrać tego chłopaka czy tamtego?
Ta książka może nie jest najlepszą książką tej autorki, bardziej spodobała mi się np. "Dziewczyny się odchudzają" i "Diamentowe dziewczyny", ale i tak trudno było się od niej oderwać.
Gorąco polecam!

| 2012-05-18

Popłakałam się gdy ją czytałam :) Piękna , poruszająca problemy
dzieci których rodzice nie chcą. Kocham . :)