Dotyk Anioła

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-175-4
Kamila

Anna, piękna początkująca neurochirurg, zmuszona jest opuścić swoje mieszkanie w starej kamienicy ze względu na jej kapitalny remont. Nie ma nikogo, u kogo mogłaby tymczasowo zamieszkać. W chwili rozpaczy przychodzi jej z nieoczekiwaną pomocą nieznajomy przechodzień. Krisa oprócz płaczu dziewczyny, ujmuje jej niecodzienna uroda. W krótkim czasie Anna poznaje braci Krisa i jego ojca Aleksandra...

W krótkim czasie Anna poznaje braci Krisa i jego ojca Aleksandra – znanego i cenionego kardiochirurga. Między Anną a dużo starszym od niej Aleksandrem rodzi się uczucie. W malowniczym, zabytkowym otoczeniu Berlina zostają kochankami.

Pomimo przyciągającej ich ku sobie siły, nie mogą dojść do porozumienia, ciągle walczą ze sobą. Anna zrywa z Aleksem, wpychając go w depresję.

Doprowadzony na skraj rozpaczy traci świadomość i przeżywa niezwykły sen na jawie, co zapoczątkowuje szereg niecodziennych wydarzeń. Przypadkiem drogi byłych kochanków znowu się przecinają.

Czy spełnią się ich marzenia?

Krystyna Wanda Serdeczna – ur. 13.08.1951 roku w Radomiu, w rodzinie robotniczej. Z wykształcenia technik ekonomista, pracuje w polskiej oświacie. Kocha ludzi, polską wieś, którą opisuje o każdej porze roku, oraz swoje miasto – Radom.
Od trzydziestu lat pisze książki i wiersze, ale Dotyk Anioła traktuje w sposób szczególny, ze względu na szerzący się wciąż problem polskiej emigracji. Książkę dedykuje przede wszystkim młodym ludziom, którzy stoją przed trudnymi wyborami.

źródło opisu: www.zaczytani.pl

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/dotyk_aniola,druk

Gośka | 2011-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2011

Szczerze mówiąc zmęczyła mnie ta książka.Jak dla mnie bohaterowie zbyt idealni,praktycznie bez skazy.Piękni,mądrzy,wszystko im w życiu wychodzi.Są niby jakieś przeszkody i perypetie,ale oczywiście wszystko obraca się na dobre.W życiu nie przeczytałabym tej książki jeszcze raz.
Może dla kogoś kto lubi harlequiny będzie fajna.Ja mówię:nie.

Joanna | 2013-01-16

Książkę bardzo polecała mi moja mama, mnie się niestety nie spodobała. Przede wszystkim bohaterowie i sytuacje takie nierealne ( młoda bohaterka ( prawie 30-letnia dziewica :))po skończeniu studiów medycznych i odbyciu stażu zostaję zaraz cenionym neurochirurgiem, pracownik budowlany włada kilkoma językami, inny bohater wstąpił do seminarium, ale jednocześnie studiuje medycynę. Poza tym dialogi - przepraszam, ale chyba nie takim językiem mówią do siebie młodzi ludzie. Generalnie książka słodka i nierzeczywista aż do bólu.

ewka | 2013-09-20
Gabriela P | 2012-04-25