Wielka Emigracja po Powstaniu Listopadowym

Seria: Dzieje Narodu i Państwa Polskiego
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza RSW "Prasa-Książka-Ruch"
historia
kasiaman55

Serię redagują dwa zespoły: krakowski i warszawski Krajowej Agencji Wydawniczej.Każdy z wolumenów posiada swój własny tytuł i numer i omawiać będzie odrębny okres dziejów Polski, bądź temat ujęty monograficznie, przy zachowaniu przyjętej w historii Polski chronologii wydarzeń.

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza 1987

źródło okładki: zdjęcie autorskie

PiotrP | 2014-04-17

Stosunkowo krótkie, ale nad wyraz szczegółowe i dokładne omówienie początków i rozwoju Wielkiej Emigracji. W porównaniu z innymi książkami na ten sam temat (szczególnie z Kalembką), Zdrada przedstawia jedynie najistotniejsze fakty związane z tym okresem. Obok Kalembki i Gadona jedna z kluczowych pozycji dotyczących Wielkiej Emigracji, mimo swojego dość swobodnego, publicystycznego podejścia.

Jędrzej | 2017-04-02
Sargon | 2014-04-11