8303019724
historia Polski, 1830
historia
kasiaman55

Serię redagują dwa zespoły: krakowski i warszawski Krajowej Agencji Wydawniczej.Każdy z wolumenów posiada swój własny tytuł i numer i omawiać będzie odrębny okres dziejów Polski, bądź temat ujęty monograficznie, przy zachowaniu przyjętej w historii Polski chronologii wydarzeń.

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza 1987

źródło okładki: google

Wojtek | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Kolejny, bardzo ciekawy zeszyt tej serii. Autor przekazał w interesujący sposób wydarzenia przesycone datami, a najważniejsze wątki Powstania opisał w formie relacji "z godziny na godzinę". Nie zaniedbał przy tym dorobku swoich poprzedników, często powołując i rozpatrując nierzadko skrajnie rozbieżne opinie badaczy Powstania Listopadowego. Polecam, książka dobra zarówno dla znawców, jak i dla laików

Jędrzej | 2017-04-02
Radogost | 2014-09-30