Idę na łatwiznę

Tłumaczenie: Anna Błasiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "SZALONE ŻYCIE ELEKTRY". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit Press
Life at the shallow
Izuś

Jak dotąd główne życiowe problemy Elektry sprowadzały się do jej dziwacznego imienia, talerzowatego kształtu twarzy oraz przerażenia, czy odziedziczy po swojej mamie wydatny biust. Wszystko się jednak wkrótce zmieni i życie Elektry stanie na głowie. Jednak nawet w oku cyklonu przez jej głowę przelatują różne, cudownie płytkie pomysły, które pozwalają jej wyjść z największych perypetii.

źródło opisu: Wydawnictwo Akapit Press, 2011

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Izuś | 2011-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2011

Do tej pory, życie Elektry skupiało się na szkole i rozważaniach dotyczących beznadziejnego imienia. Popołudniami, spotykała się z przyjaciółkami: przepiękną Łucją, oraz Rutą - córką zapalonej weganki.
Elektra, jak sama twierdzi, czasami bywa próżna i dziwna, ale mimo wszystko, najbardziej, ale to najbardziej w świecie, nie cierpi swojej twarzy, która wygląda jak talerz oraz imienia.
Beztroskie życie dziewczyny i jej brata Jacka kończy się, w momencie gdy jej ojciec odchodzi, rzekomo aby pokonać kryzys wieku średniego.
Elektra jest wstrząśnięta, nie rozumie co kieruje ojcem.
Matka dziewczyny, która do tej pory nie przejmowała się ani domem, a tym bardziej sobą, postanawia przejść na dietę i posprzątać dom.
Do niedawna, pestka po brzoskwini leżała tygodniami na podłodze, dopóki coś obok niej nie spadło. W domu była zasada - dopiero gdy dwie rzeczy leżą obok siebie należy je podnieść. Można sobie tylko wyobrazić jak wyglądał dom. Jeżeli zaś chodzi o dietę, Ellie - mama Elektry, jadła...

Marianna | 2016-04-25
Przeczytana: październik 2014

Książka dla nastolatków o nastolatkach. A raczej nastolatce. Główna bohaterka trochę mnie irytowała, zwłaszcza pod koniec.
Dla młodszych czytelników książka ta może być miłą odskocznią od szkolnych obowiązków. Dobra na poprawę humoru, nie zachwycająca, ani niczym szczególnym się nie wyróżniająca opowieść. Typowa wakacyjna książka (w sensie ,,do czytania na wakacjach"). Ogólnie może być. Daje 6 ;)

ania | 2013-11-08

Jestem mile zaskoczona, taka niby powiescinka dla malolatek, a okazala sie zabawna I madra ksiazka, ktora spodobala sie trzydziestolatce.

Lena | 2011-09-07

Przemyślenia Elektry mnie dobijają. Radzę nie szukać głębszych wątków, ale przyjemnie się pośmiać

gakuko | 2012-01-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: listopad 2011

Przeciętna książka dla nastolatek, bez większych rewelacji.

LulaBooks | 2016-01-24

super ksiązka