Geometria dla najmłodszych

papier
Asia-Polihymnia
8,5 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

"Geometria dla najmłodszych" - to realizacja następującego programu autorów: przedstawić - możliwie prosto i zarazem atrakcyjnie - pojęcia punktu, prostej, trójkąta itd. oraz pewnych ich własności, tak aby było to dostępne dla dzieci i by poglądowość ujęcia nie spowodowała zniekształcenia matematycznego sensu tych pojęć.
[...] Autorzy adresowali swą książkę do dzieci w wieku 6-8 lat.

źródło opisu: Posłowie do nauczycieli polskich, Warszawa, maj 1981

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

To cudowna książka to wstęp do rozumienia geometrii (książka objaśnia właściwie tylko podstawy planimetrii). Można ją czytać dziecku, albo pozwolić mu czytać samodzielnie.
Przewodnikami są: Ołówek, pajacyk Buratino (rosyjski odpowiednik Pinokia), Nieumiałek i Samoradzik, a także ich nauczycielka, pani Janka. Kartki z ich udziałem są zaznaczone na niebiesko.
Na żółtych kartkach spisano przygody Punktu, Cyrkla, Nożyczek i innych przyrządów geometrycznych w krainie geometrii. To historyjki opowiadane klasie.
Co fragment pojawiają się też różowe strony, na których znajdują się ćwiczenia. Także w trakcie opowiadań dziecko jest często proszone o narysowanie czegoś na swojej kartce papieru, tak jak robiła to książkowa klasa. Także przed przystąpieniem do czytania warto dziecko zaopatrzyć w zeszyt lub blok rysunkowy, ołówek, a także linijkę i inne przyrządy szkolne. :)
No i te ilustracje - Bohdan Butenko - klasyka, mówiąca sama za siebie.

Jacek | 2013-10-25

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica