Okładka książki Geometria dla najmłodszych

papier
Asia-Polihymnia
8,5 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

"Geometria dla najmłodszych" - to realizacja następującego programu autorów: przedstawić - możliwie prosto i zarazem atrakcyjnie - pojęcia punktu, prostej, trójkąta itd. oraz pewnych ich własności, tak aby było to dostępne dla dzieci i by poglądowość ujęcia nie spowodowała zniekształcenia matematycznego sensu tych pojęć.
[...] Autorzy adresowali swą książkę do dzieci w wieku 6-8 lat.

źródło opisu: Posłowie do nauczycieli polskich, Warszawa, maj 1981

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

To cudowna książka to wstęp do rozumienia geometrii (książka objaśnia właściwie tylko podstawy planimetrii). Można ją czytać dziecku, albo pozwolić mu czytać samodzielnie.
Przewodnikami są: Ołówek, pajacyk Buratino (rosyjski odpowiednik Pinokia), Nieumiałek i Samoradzik, a także ich nauczycielka, pani Janka. Kartki z ich udziałem są zaznaczone na niebiesko.
Na żółtych kartkach spisano przygody Punktu, Cyrkla, Nożyczek i innych przyrządów geometrycznych w krainie geometrii. To historyjki opowiadane klasie.
Co fragment pojawiają się też różowe strony, na których znajdują się ćwiczenia. Także w trakcie opowiadań dziecko jest często proszone o narysowanie czegoś na swojej kartce papieru, tak jak robiła to książkowa klasa. Także przed przystąpieniem do czytania warto dziecko zaopatrzyć w zeszyt lub blok rysunkowy, ołówek, a także linijkę i inne przyrządy szkolne. :)
No i te ilustracje - Bohdan Butenko - klasyka, mówiąca sama za siebie.

Jacek | 2013-10-25
Marta | 2013-06-05