Zwiadowcy. Cesarz Nihon-Ja

Cykl: Zwiadowcy (tom 10)
Wydawnictwo: Jaguar
Ranger's Apprentice. The Emperor of Nihon-Ja
Damian

Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęły już miesiące. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi nie tylko Evanlyn. Również Will i Allys obawiają się najgorszego. Przyjaciele postanawiają opuścić Araluen i wyruszyć na egzotyczną wyprawę, by odkryć, jaki los stał się udziałem Horacego. Ku wielkiemu zdumieniu, odkrywają, że Horace zaangażował...

Ku wielkiemu zdumieniu, odkrywają, że Horace zaangażował się w politykę Cesarstwa. Arogancki Senji Sect wystąpił przeciwko prawowitemu władcy i rycerz zdecydował się pozostać w dalekim kraju, by wspomóc obalonego cesarza. Teraz on i Will muszą wyszkolić ludzi do walki z zawodowymi, zaprawionymi w boju żołnierzami Senji’ego. Odpowiedzialność za losy kraju spoczywa również na barkach Allys i Evanlyn – we dwie wyruszają w niebezpieczną podróż, by szukać sprzymierzeńców wśród tajemniczych mieszkańców gór.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-jaguar.pl/

wiejskifilozof | 2016-11-24

Przecież to była Japonia :-) ale u autora pod inną nazwą.
Książka cudowna,czytało się ją z prędkością światła.A to znaczy,że nie było nudy ani nic takiego.
Nasi bohaterowie walczą z buntem.Świstają strzały,słychać dźwięk katany.

Will jest już znacznie dojrzalszy i z motyla,przeobraża się w osę.
Nasze panie,też czeka przygoda i to w pewnym lesie.
Książka bardzo mi podobała się,jestem nią zachwycony.

Agata | 2014-09-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 września 2014

Bardzo lubię wszystkie tomy o przygodach młodego zwiadowcy. Jednak mam wrażenie, że z każdą kolejną częścią te przygody są coraz mniej ciekawe i coraz bardziej przewidywalne. Nie czarujmy się: jest jasny podział na dobro i zło. Dobro zawsze zwycięża. Czyli praktycznie cały czas happy end. Poza tym główni bohaterowie nie mają żadnych wad. Wszyscy są odważni i pomysłowi. Nie przeszkadzało mi to do tej pory, ale mam wrażenie, że autor zaczyna się powtarzać. Chyba wszystkie książki mają podobny schemat: misja ratunkowa, wielka bitwa, w której zawsze są na przegranej pozycji, ale dzieje się ''cud'' i następuje happy end. Czyli jednym słowem: przewidywalna. Po słabej księdze ''Okup za Eraka'' nie sądziłam, że znowu będę rozczarowana, ale niestety jestem. Ta część ma mało niespodziewanych zwrotów akcji i za mało humoru, który zawsze podnosił moją ocenę. Do połowy książki akcja się strasznie dłużyła. Na szczęście zaczęła się rozkręcać i za to plus. Mimo wszystko polecam fanom serii i mam...

veinylover | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016

Jedna z najlepszych książek o zwiadowcach.
Wiadomo, że nie ma to być wielka literatura, tylko przyjemna rozrywka na długie wieczory i taką rolę spełnia. Mamy bohaterów, których lubimy i do ich grona wkracza poznany wcześniej Selethen, który już zdobył naszą sympatię. Dużo się dzieje, nasi ulubieńcy tryskają makgajwerowskimi pomysłami, akcja biegnie dobrym tempem i wszystko kończy się happy endem poprawiając nasze samopoczucie. No i mamy kompletny tom, historię napisaną od początku do końca, umieszczoną w całości w jednym tomie bez rozwlekania po kilku książkach... Da się? Ano da się! I za to mu daję 8 gwiazdek, niech się cieszy! A niech tam, dodaję jeszcze jedną (razem 9) za nasze dwie cudowne SUPERWOMEN.
Autor wprowadza kolejne państwa z naszej kultury do swojego uniwersum, a mianowicie Pseudoimperium Rzymskie ze swoimi Pseudolegionami i nazywa to Toskanią oraz Pseudojaponię w wersji 3.0 Upoprawnopolitycznioną, zwaną tutaj Nihon-ja (Japon-ia :D ).
Ok, fajnie.
Dobrze, to były te...

Estera | 2016-07-04
Przeczytana: 01 lipca 2016

"Cesarz Nihon-Ja" jest to kolejny, już dziesiąty tom znakomitej serii "Zwiadowczy" australijskiego pisarza Johna Flanagana. Autor po raz kolejny przenosi czytelnika w niezwykły świat swojej powieści.
Odkąd Horace wyruszył na misję dyplomatyczną do odległego cesarstwa Nihon-Ja, wszelki słuch po nim zaginął. Evanlyn, Allys, Halt, Will oraz wakir Selethen wyruszają do odległego państwa, by odnaleźć Horace'a i wspomóc cesarza, który musi się ukrywać, bowiem niechętny wszelkim zmianom Arisaka wzniecił przeciw cesarzowi bunt...

Książka jest znakomita, dużo w niej akcji, a czytając człowiek śmieje się do łez. Szybko się ją czyta, za szybko. Takie książki mogłabym czytać przez cały czas. Polecam gorąco!

Weronika | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Chyba moja ulubiona część z dotychczas przeczytanych. Zupełnie inny poziom w porównaniu do poprzedniej, która, szczerze mówiąc, miejscami mnie po prostu nudziła. W tej części dostaliśmy dużo więcej wartkiej akcji, no i naprawdę ciekawie zbudowaną fabułę. We wspaniały sposób zostały ukazane relacje między postaciami, zwłaszcza między Horace'em a Shigeru (który jest naprawdę wyjątkową postacią)no i rozwijająca się przyjaźń między Alyss a Evanlyn. Wielki plus ode mnie za pojawienie się znanych nam postaci, jak załoga "WolfWilla" no i Selethen <3 którego totalnie się nie spodziewałam. Halt i jego teksty jak zwykle genialne, nasz Chocho jak zawsze zachwyca, Horace jak zwykle dużo je :D No i to zakończenie... :3
Ogólnie książka bardzo mi się podobała i szybko mi się ją czytało (w porównaniu z poprzednią pochłonęłam ją w jednej chwili), aczkolwiek znalazłam sobie dwa minusy. Po pierwsze, jest to kolejna część w której nie ma Gilana, a szkoda. Po drugie - jak można napisać część Zwiadowców...

Znów kolejna część, która zachwyciła mnie pod każdym względem. Podobało mi się to, jak autor opisał obcą kulturę. Te wszystkie przygody bohaterów w Nihon-Ja, cała bitwa i ta niesamowita celność Willa, gdy strzela z łuku. Pan Flanagan ma niebywały talent. Jedna z lepszych książek serii "Zwiadowcy".

Wonderlandofbooks | 2014-04-26
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Jest to pewnie jedna z tych serii, które nigdy mi się nie znudzą. Jest to już moje dziesiąte spotkanie, z twórczością autora i na pewno nie ostatnie. Bardzo się cieszę z tego powodu.

Jak zwykle zacznę od okładki- ta, jak inne w tej serii, mają w sobie coś takiego, że trudno mi odwrócić od nich wzrok. Zresztą pod ciekawą okładką również skrywa się ciekawe wnętrze:) (a przynajmniej, w tym przypadku).

Horace zostaje oddelegowany do cesarstwa Nihon-Ja, gdzie będzie poznawał ichniejsze sposoby walki. Już na miejscu, między rycerzem, a cesarzem -Shigeru, powstaje bardzo silna wieź. Również nasz bohater zaprzyjaźnia się z kuzynem jego królewskiej mości, który dowodzi armią. Nawet dostaje swój własny przydomek.

„-Co powiadasz, Kurkumo?- spytał jeden z towarzyszących mu jeźdźców. Inni roześmiali się , słysząc ten przydomek.
-Nic takiego-Horace machnął ręką, po czym spojrzał po nich podejrzliwie. – O co chodzi z tym Kurkumą?
Senshi z kamienną twarzą spojrzał mu prosto w oczy.
-To...

Evik | 2014-02-23
Przeczytana: 19 lutego 2014

W książce „Królowie Clonmelu” mieliśmy do czynienia ze słabym władcą. Z osobą, która jest gotowa zabić brata i zawrzeć umowę z przestępcami, byle tylko zachować tron.
Książka „Cesarz Nihon-ja” przedstawia ideał władcy. Osoby wysoko urodzonej, która troszczy się o los swoich poddanych.
Shigeru, władca egzotycznej krainy Nihon-ja chce polepszyć los prostego ludu. Nie podoba się to niektórym z uprzywilejowanej klasy Senhich. Arisaka obawia się utraty przywilejów i wypowiada cesarzowi bunt. Razem ze swym klanem chce przejąć władzę.
Cesarz wraz z garstką ludzi chroni się w legendarnej twierdzy Ran-koshi. Towarzyszy mu Horace, który został wysłany do Nihon-ja przez króla Ducana.
Potem dołączają do niego Halt, Will, Evanlyn, Alyss i Selethen. Wyruszyli oni na poszukiwanie Horacego. Następnie wraz z nim stają do walki – postanawiają pomóc cesarzowi Shigeru.
Muszą wyszkolić Kikorich, by ci stanęli do walki z ludźmi, którzy walki uczą się od urodzenia.

Alyss i Evanlyn wyruszają po...

Adrian Jeżak | 2016-09-17
Na półkach: Zwiadowcy, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2016

Jak zwykle wszystko kończy się po myśli bohaterów. Tym razem przygody prowadzą bohaterów w rejony dalekiego wschodu, do Japonii. I co? Oczywiście dali sobie radę w całkiem niesprzyjających warunkach. Pozostały mi jeszcze 2 tomy serii. Podejrzewam, że i przy czytaniu tych ostatnich powiem to co i teraz, Niestety bohaterowie wydaja się być ponad wszystko. Wyidealizowani, ponad wszelkie kłopoty i troski. Ich osobiste problemy nigdy nie mają wpływu na wątki bitewne i taktyczne. Autor nie raz podkreśla ich wspaniałe wyszkolenie i odwagę. Pomimo pomysłowych przygód, które można by ciekawie rozwinąć, idealizm bohaterów zaciera ten cudny dreszczyk emocji, bo w zasadzie zawsze spodziewamy się, że dadzą radę wyjść z każdej opresji.
Przekonajcie się sami,
Adrian Jeżak

Stella | 2016-03-22

Według mnie najlepsze serie mają ok.5-7 książek. Wtedy historia jeszcze się nie rozciąga i autor nie musi wymyślać nowych wydarzeń, żeby było ciekawie co daje najczęściej efekt przeciwny. Zwiadowcy są bardzo fajni, ale ta seria była genialna od pierwszej części do szóstej. Teraz autor za bardzo rozciąga historię. Na przykład siódma część była o takich rzeczach, które mogłyby zmieścić się w trzech rozdziałach. W ósmej tytuł brzmiał " Halt w niebezpieczeństwie". No naprawdę wielka zagadka o co tam może chodzić. Poza tym bohaterowie są odważni, przyjacielscy, szczerzy, itp.,itd. Po prostu idealni. A właśnie powinno być trochę wad. I za każdym razem wygrywają z wielkim zyskiem pozostawiając wrogów w rozsypce. Mam wrażenie, że autor chce, aby każdy bohater ożenił się i miał trójkę dzieci. Wielki happy end.