Zwiadowcy. Cesarz Nihon-Ja

Cykl: Zwiadowcy (tom 10)
Wydawnictwo: Jaguar
Ranger's Apprentice. The Emperor of Nihon-Ja
Damian

Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęły już miesiące. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi nie tylko Evanlyn. Również Will i Allys obawiają się najgorszego. Przyjaciele postanawiają opuścić Araluen i wyruszyć na egzotyczną wyprawę, by odkryć, jaki los stał się udziałem Horacego. Ku wielkiemu zdumieniu, odkrywają, że Horace zaangażował...

Ku wielkiemu zdumieniu, odkrywają, że Horace zaangażował się w politykę Cesarstwa. Arogancki Senji Sect wystąpił przeciwko prawowitemu władcy i rycerz zdecydował się pozostać w dalekim kraju, by wspomóc obalonego cesarza. Teraz on i Will muszą wyszkolić ludzi do walki z zawodowymi, zaprawionymi w boju żołnierzami Senji’ego. Odpowiedzialność za losy kraju spoczywa również na barkach Allys i Evanlyn – we dwie wyruszają w niebezpieczną podróż, by szukać sprzymierzeńców wśród tajemniczych mieszkańców gór.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-jaguar.pl/

Nozomi | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

Jeden z najlepszych tomów "Zwiadowców". Trudno znaleźć w nim jakieś minusy, a z plusów:
1. Powrót mojego ulubionego Selethena! Wiedziałam, że Flanagan nie zapomni o tej cudownej postaci ^_^
2. Cesarz Shigeru. Opisany tak, że nie sposób go nie polubić.
3. Dużo Halta.
4. Liczne japońskie słówka, w tym zabawne "odzwierzęce" przydomki nadane naszym bohaterom.

veinylover | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016

Jedna z najlepszych książek o zwiadowcach.
Wiadomo, że nie ma to być wielka literatura, tylko przyjemna rozrywka na długie wieczory i taką rolę spełnia. Mamy bohaterów, których lubimy i do ich grona wkracza poznany wcześniej Selethen, który już zdobył naszą sympatię. Dużo się dzieje, nasi ulubieńcy tryskają makgajwerowskimi pomysłami, akcja biegnie dobrym tempem i wszystko kończy się happy endem poprawiając nasze samopoczucie. No i mamy kompletny tom, historię napisaną od początku do końca, umieszczoną w całości w jednym tomie bez rozwlekania po kilku książkach... Da się? Ano da się! I za to mu daję 8 gwiazdek, niech się cieszy! A niech tam, dodaję jeszcze jedną (razem 9) za nasze dwie cudowne SUPERWOMEN.
Autor wprowadza kolejne państwa z naszej kultury do swojego uniwersum, a mianowicie Pseudoimperium Rzymskie ze swoimi Pseudolegionami i nazywa to Toskanią oraz Pseudojaponię w wersji 3.0 Upoprawnopolitycznioną, zwaną tutaj Nihon-ja (Japon-ia :D ).
Ok, fajnie.
Dobrze, to były te...

wiejskifilozof | 2016-11-24

Przecież to była Japonia :-) ale u autora pod inną nazwą.
Książka cudowna,czytało się ją z prędkością światła.A to znaczy,że nie było nudy ani nic takiego.
Nasi bohaterowie walczą z buntem.Świstają strzały,słychać dźwięk katany.

Will jest już znacznie dojrzalszy i z motyla,przeobraża się w osę.
Nasze panie,też czeka przygoda i to w pewnym lesie.
Książka bardzo mi podobała się,jestem nią zachwycony.

Agata | 2014-09-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 września 2014

Bardzo lubię wszystkie tomy o przygodach młodego zwiadowcy. Jednak mam wrażenie, że z każdą kolejną częścią te przygody są coraz mniej ciekawe i coraz bardziej przewidywalne. Nie czarujmy się: jest jasny podział na dobro i zło. Dobro zawsze zwycięża. Czyli praktycznie cały czas happy end. Poza tym główni bohaterowie nie mają żadnych wad. Wszyscy są odważni i pomysłowi. Nie przeszkadzało mi to do tej pory, ale mam wrażenie, że autor zaczyna się powtarzać. Chyba wszystkie książki mają podobny schemat: misja ratunkowa, wielka bitwa, w której zawsze są na przegranej pozycji, ale dzieje się ''cud'' i następuje happy end. Czyli jednym słowem: przewidywalna. Po słabej księdze ''Okup za Eraka'' nie sądziłam, że znowu będę rozczarowana, ale niestety jestem. Ta część ma mało niespodziewanych zwrotów akcji i za mało humoru, który zawsze podnosił moją ocenę. Do połowy książki akcja się strasznie dłużyła. Na szczęście zaczęła się rozkręcać i za to plus. Mimo wszystko polecam fanom serii i mam...

Estera | 2016-07-04
Przeczytana: 01 lipca 2016

"Cesarz Nihon-Ja" jest to kolejny, już dziesiąty tom znakomitej serii "Zwiadowczy" australijskiego pisarza Johna Flanagana. Autor po raz kolejny przenosi czytelnika w niezwykły świat swojej powieści.
Odkąd Horace wyruszył na misję dyplomatyczną do odległego cesarstwa Nihon-Ja, wszelki słuch po nim zaginął. Evanlyn, Allys, Halt, Will oraz wakir Selethen wyruszają do odległego państwa, by odnaleźć Horace'a i wspomóc cesarza, który musi się ukrywać, bowiem niechętny wszelkim zmianom Arisaka wzniecił przeciw cesarzowi bunt...

Książka jest znakomita, dużo w niej akcji, a czytając człowiek śmieje się do łez. Szybko się ją czyta, za szybko. Takie książki mogłabym czytać przez cały czas. Polecam gorąco!

Weronika | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Chyba moja ulubiona część z dotychczas przeczytanych. Zupełnie inny poziom w porównaniu do poprzedniej, która, szczerze mówiąc, miejscami mnie po prostu nudziła. W tej części dostaliśmy dużo więcej wartkiej akcji, no i naprawdę ciekawie zbudowaną fabułę. We wspaniały sposób zostały ukazane relacje między postaciami, zwłaszcza między Horace'em a Shigeru (który jest naprawdę wyjątkową postacią)no i rozwijająca się przyjaźń między Alyss a Evanlyn. Wielki plus ode mnie za pojawienie się znanych nam postaci, jak załoga "WolfWilla" no i Selethen <3 którego totalnie się nie spodziewałam. Halt i jego teksty jak zwykle genialne, nasz Chocho jak zawsze zachwyca, Horace jak zwykle dużo je :D No i to zakończenie... :3
Ogólnie książka bardzo mi się podobała i szybko mi się ją czytało (w porównaniu z poprzednią pochłonęłam ją w jednej chwili), aczkolwiek znalazłam sobie dwa minusy. Po pierwsze, jest to kolejna część w której nie ma Gilana, a szkoda. Po drugie - jak można napisać część Zwiadowców...

Znów kolejna część, która zachwyciła mnie pod każdym względem. Podobało mi się to, jak autor opisał obcą kulturę. Te wszystkie przygody bohaterów w Nihon-Ja, cała bitwa i ta niesamowita celność Willa, gdy strzela z łuku. Pan Flanagan ma niebywały talent. Jedna z lepszych książek serii "Zwiadowcy".

Wonderlandofbooks | 2014-04-26
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Jest to pewnie jedna z tych serii, które nigdy mi się nie znudzą. Jest to już moje dziesiąte spotkanie, z twórczością autora i na pewno nie ostatnie. Bardzo się cieszę z tego powodu.

Jak zwykle zacznę od okładki- ta, jak inne w tej serii, mają w sobie coś takiego, że trudno mi odwrócić od nich wzrok. Zresztą pod ciekawą okładką również skrywa się ciekawe wnętrze:) (a przynajmniej, w tym przypadku).

Horace zostaje oddelegowany do cesarstwa Nihon-Ja, gdzie będzie poznawał ichniejsze sposoby walki. Już na miejscu, między rycerzem, a cesarzem -Shigeru, powstaje bardzo silna wieź. Również nasz bohater zaprzyjaźnia się z kuzynem jego królewskiej mości, który dowodzi armią. Nawet dostaje swój własny przydomek.

„-Co powiadasz, Kurkumo?- spytał jeden z towarzyszących mu jeźdźców. Inni roześmiali się , słysząc ten przydomek.
-Nic takiego-Horace machnął ręką, po czym spojrzał po nich podejrzliwie. – O co chodzi z tym Kurkumą?
Senshi z kamienną twarzą spojrzał mu prosto w oczy.
-To...

Adrian Jeżak | 2016-09-17
Na półkach: Przeczytane, Zwiadowcy
Przeczytana: 16 września 2016

Jak zwykle wszystko kończy się po myśli bohaterów. Tym razem przygody prowadzą bohaterów w rejony dalekiego wschodu, do Japonii. I co? Oczywiście dali sobie radę w całkiem niesprzyjających warunkach. Pozostały mi jeszcze 2 tomy serii. Podejrzewam, że i przy czytaniu tych ostatnich powiem to co i teraz, Niestety bohaterowie wydaja się być ponad wszystko. Wyidealizowani, ponad wszelkie kłopoty i troski. Ich osobiste problemy nigdy nie mają wpływu na wątki bitewne i taktyczne. Autor nie raz podkreśla ich wspaniałe wyszkolenie i odwagę. Pomimo pomysłowych przygód, które można by ciekawie rozwinąć, idealizm bohaterów zaciera ten cudny dreszczyk emocji, bo w zasadzie zawsze spodziewamy się, że dadzą radę wyjść z każdej opresji.
Przekonajcie się sami,
Adrian Jeżak

Evik | 2014-02-23
Przeczytana: 19 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W książce „Królowie Clonmelu” mieliśmy do czynienia ze słabym władcą. Z osobą, która jest gotowa zabić brata i zawrzeć umowę z przestępcami, byle tylko zachować tron.
Książka „Cesarz Nihon-ja” przedstawia ideał władcy. Osoby wysoko urodzonej, która troszczy się o los swoich poddanych.
Shigeru, władca egzotycznej krainy Nihon-ja chce polepszyć los prostego ludu. Nie podoba się to niektórym z uprzywilejowanej klasy Senhich. Arisaka obawia się utraty przywilejów i wypowiada cesarzowi bunt. Razem ze swym klanem chce przejąć władzę.
Cesarz wraz z garstką ludzi chroni się w legendarnej twierdzy Ran-koshi. Towarzyszy mu Horace, który został wysłany do Nihon-ja przez króla Ducana.
Potem dołączają do niego Halt, Will, Evanlyn, Alyss i Selethen. Wyruszyli oni na poszukiwanie Horacego. Następnie wraz z nim stają do walki – postanawiają pomóc cesarzowi Shigeru.
Muszą wyszkolić Kikorich, by ci stanęli do walki z ludźmi, którzy walki uczą się od urodzenia.

Alyss i Evanlyn wyruszają po...