Lalki Dorotki

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-681-5
wierszyki, dziecięce, lalka, edukacja
Sabinka

W maleńkim świecie Dorotki, zamkniętym w czterech ścianach różowego pokoiku, wszystko ma magiczną moc. Ożywają misie i lale, tętnią życiem zamki z klocków Lego, a mała królewna zasiadająca na tronie tego osobliwego królestwa pociesza swoje lalki, kiedy płaczą, śmieje się z nimi, gdy są szczęśliwe i cierpliwie odpowiada na wszystkie trudne pytania. Pewnie i Wy, Małe Królewny, również macie...

Pewnie i Wy, Małe Królewny, również macie swoje królestwa, a w nich lalki – przyjaciółki, którym powierzacie najskrytsze sekrety i którym opowiadacie bajki.

źródło opisu: Wydawnictwo Skrzat, 2011

źródło okładki: Wydawnictwo

Sabinka | 2011-06-09
Przeczytana: 03 czerwca 2011

Za oknem deszcz, pogoda nie sprzyja spacerom, czym zainteresować córeczkę, by nie siedziała przed telewizorem lub komputerem??? Myślę, że dobrym pomysłem będzie wspólne czytanie wierszyków.
Jakie wybrać wierszyki dla małej, znudzonej dziewczynki ??? Myślę, że idealnym wyborem będzie książeczka Pawła Beręsewicza "Lalki Dorotki".
Książeczka zawiera 10 wspaniałych krótszych i dłuższych rymowanek o różnej tematyce. Jednak najbardziej powinny one zainteresować dziewczynki, aniżeli chłopców. Autor wprowadza magiczną atmosferę, tytułowej Dorotce ożywia misie i lalki, tętnią życiem zamki z klocków Lego, a mała dziewczynka pociesza swe lale kiedy płaczą, śmieje się z nimi, gdy są szczęśliwe i odpowiada na zadawane pytania.
Teksty Pawła Beręsewicza na pewno zaciekawią małe ciekawe świata dziewczynki, ale na ogromne uznanie zasługuję ilustratorka - Marta Ostrowska. Piękne, dokładne i przyciągające oko ilustracje wspaniale uzupełniają "Lalki Dorotki".
Polecam wszystkim rodzicom, którzy mają...

vivi22 | 2012-12-11
Przeczytana: 24 grudnia 2012