groza, klasyka
horror

Zawartość zbioru: Edgar Allan Poe - Maska Śmierci Szkarłatnej - Serce - oskarżycielem - Podłużna skrzynia - Opowieść z Gór Skalistych - Morella - Posiadłość Landora - Beczka Amontillado - Rewelacja mesmeryczna - Cień Villiers de L’Isle-Adam - Tajemnica szafotu - Królowa Isabeau Hanns Heinz Ewers - Dama tyfusowa - Najwyższa miłość - Kasetka z liczmanami - Sprawa Petersena - Ostatnia wola...

Zawartość zbioru:

- Morderstwo Amerykanina
- Symulant
- Egida

Aneks
- Krzysztof Maciej Choule: W kręgu niesamowitości i oniryzmu - mroczny obszar twórczości Edgara Allana Poe
- Krzysztof Maciej Choule: Hanns Heinz Ewers i jego opowiadania

źródło opisu: Krzysztof Bortnik, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

abel | 2011-08-11
Przeczytana: 04 maja 2012

Rewelacja! Świetne wydanie! Dużo ciekawych informacji o autorach i same opowiadania - miód! Kilka utworów Edgara Allana Poe jak zawsze wyśmienitych, no i do tego jeszcze Ewers. Pozytywnie zaskoczył nieznany mi bliżej autor Boutet ciekawymi historyjkami grozy. Polecam!