Zwycięska miłość

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Powieść Historyczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Hers To Command
dona

Okupione wielkim wysiłkiem zwycięstwo nie tylko oddaliło realne zagrożenie. Pomogło obojgu odciąć się od traumatycznych wspomnień i otworzyć na miłość, która nadała sens ich życiu. Anglia, okres średniowiecza. Po śmierci ojca, pana na zamku Ecclesford, jego córki zostają same. Zarówno piękna i łagodna Giselle, jak i niezbyt ładna, pełna temperamentu Mathilde w pełni zdają sobie sprawę z tego, co im grozi. Niepisane prawo wyklucza z dziedziczenia kobiety i jedynych spadkobierców czyni z krewnych w linii męskiej. W przypadku sióstr w grę wchodzi ich kuzyn, Roald, człowiek okrutny, pazerny i niebezpieczny, z którym Mathilde ma osobiste porachunki. Gotowa na wszystko, aby zachować rodową posiadłość, wie, że potrzebuje sprzymierzeńca. Zwraca się więc do sir Henry'ego D'Altona, znającego swoje rzemiosło rycerza. Honor nie pozwala mu odmówić damom pomocy.

źródło opisu: Harlequin, 2010

źródło okładki: Harlequin Enterprises

kaktusowaona71 | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Miałam lekki problem z ocenieniem "Zwycięskiej miłości"
Po pierwsze znowu zabrakło mi możliwości przyznawania połowy gwiazdki, bo ta powieść zdecydowanie jest na 6,5. Trochę lepsza, niż dobra, lecz zbyt mało pasjonująca na ocenę "bardzo dobra".
Jest to historia osadzona w czasach średniowiecza, z typowymi dla romansów historycznych kreacjami bohaterów i prawie typowym przebiegiem akcji (choć tym razem nie będziemy miały okazji rozgrzać naszej erotycznej wyobraźni, bo sceny łóżkowe całkowicie pominięto ). Na koniec czeka nas jednak... trochę nietypowe, lecz jak dla mnie emocjonalne zakończenie.
Książka podobałaby mi się znacznie bardziej, gdyby podkręcić tu trochę tempo wydarzeń... Za dużo przemyśleń, wahań, wspomnień..Mają one oczywiście uzasadnioną podstawę występowania w tej historii, jednak.. chyba było ich ciut zbyt wiele i przez to akcja zdecydowanie się rozmyła i rozwlekła.
Podobało mi się natomiast, jak wspomniałam, zakończenie, które mimo słodyczy niosło ze sobą również...

Agnieszka | 2017-05-30
palaga | 2015-09-21