Case Closed tom 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Case Closed". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Viz Media
Meitantei Conan
manga, kryminał
komiksy
angielski
Moonlight

Gosho Aoyama, made his debut in 1992 with Chotto Matte (Wait a minute) which won Shogakukan's prestigious Shinjin Comic Taisho (Newcomer's Award for Comics) and launched his career as a critically acclaimed, top-selling manga artist. In addition to Detective Conan, which won the Shogakukan Award for best Manga in 2001, Aoyama created the popular manga, Yaiba, which won Shogakukan's Award for Manga in 1992

źródło opisu: Wydawnictwo Viz Media, 2004

źródło okładki: http://store.viz.com/Case-Closed-Vol.-2/A/1591165873.htm