Powieki Bodhidharmy. Sztuka herbaty dawnych Chin i Japonii.

Okładka książki Sztuka świata. Tom 7 Tadeusz Chrzanowski, Julián Gállego, Anna Lewicka-Morawska, Gudiol Ricart, Przemysław Trzeciak
Sztuka świata.... Tadeusz Chrzanowski...
Okładka książki Sztuka świata. Tom 3 Anna Lewicka-Morawska, José Pijoan, Przemysław Trzeciak, Pedro de Palol
Sztuka świata.... Anna Lewicka-Moraws...
Okładka książki Sztuka świata. Tom 2 Witold Dobrowolski, Anna Lewicka-Morawska, Przemysław Trzeciak
Sztuka świata.... Witold Dobrowolski,...

Jeśli tak jak ja uważacie, że ta książka może poczekać, że nie ma co się do niej spieszyć, nie róbcie tego błędu - "Powieki Bodhidharmy" są warte waszego czasu, uwagi i pieniędzy.

Wydawało mi się, że nie-japonista i nie-sinolog, bez dostępu do literatury w języku "narodowym", nie może napisać nic wartościowego i ze wstydem przyznaję się do błędu. Przemysław Trzeciak (historyk sztuki) napisał wspaniałą książkę o herbacie na takim poziomie, o jakim niektórzy autorzy mogą tylko pomarzyć.

Mamy więc legendy o herbacie, jej rolę w kulturze najpierw Chin, a potem Japonii, jej związki z religią, medycyną i życiem społecznym. Ale jest też masa wspaniałych informacji o ceramice, o prądach estetycznych i sztuce, którą zainspirowała herbata.
Pozycja obowiązkowa.

to jest najlepsza książka o HERBACIE jaka miałem w dłoniach.

to jest najlepsza książka o HERBACIE jaka miałem w dłoniach.

Na półkach: , , , , , ,

To jest książka o HERBACIE. I jeśli ktoś jest miłośnikiem herbaty, powinien ją znać. Podobnie, jeśli ktoś interesuje się Dalekim Wschodem - Chinami i Japonią. Kultura herbaty w tych krajach jest nierozerwalnie związana ze sztuką, filozofią i religią. O tym właśnie jest ta książka.
Zdjęcia mogły by być lepszej jakości. Ale nie narzekam.

Zdjęcia mogły by być lepszej jakości. Ale nie narzekam.

• Japonia
  • Do kupienia
  • Chiny
  • Japonia
  • Sinologia
  • Herbata

Dodaj cytat z książki Powieki Bodhidharmy. Sztuka herbaty dawnych Chin i Japonii.