Powieki Bodhidharmy. Sztuka herbaty dawnych Chin i Japonii.

Wydawnictwo: Pracownia Wydawnicza Zalesie Górne
Chiny, Japonia, chado, zen, chan sado
popularnonaukowa
Yanadis

Poprzez wydobycie istotnych znaczeń sztuki herbaty w kulturze Chin i Japonii, autor stara się przybliżyć czytelnikowi inny typ wrażliwości, wartość przeżywania codziennych zjawisk w zdumieniu i zachwycie. Pisze we wstępie ,,Jeżeli lubicie oglądać świeżo spadły śnieg, jeżeli porusza was piękno księżycowej nocy, jeżeli cenicie mchem zarośnięte ścieżki - ta książka jest dla was''. Lektura jej pozwoli odnaleźć w filiżance herbaty nieoczekiwane bogactwo aromatów i treści.

źródło opisu: pracownia wydawnicza Zalesie Górne 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

To jest książka o HERBACIE. I jeśli ktoś jest miłośnikiem herbaty, powinien ją znać. Podobnie, jeśli ktoś interesuje się Dalekim Wschodem - Chinami i Japonią. Kultura herbaty w tych krajach jest nierozerwalnie związana ze sztuką, filozofią i religią. O tym właśnie jest ta książka.
Zdjęcia mogły by być lepszej jakości. Ale nie narzekam.

Łukasz_z_Kurpii_MS | 2018-02-26
Przeczytana: 2013 rok

to jest najlepsza książka o HERBACIE jaka miałem w dłoniach.

kasia | 2016-08-13
Przeczytana: 28 stycznia 2017