FBI

The Bureau. Inside Today's FBI
83-7150-101-3
popularnonaukowa
Linda Goździk

Fascynująca opowieść o Federalnym Biurze Śledczym przedstawiająca działalność najbardziej wyspecjalizowanego urzędu kryminalnego w dwadzieścia lat po śmierci J. Edgara Hoovera, jego długoletniego dyrektora.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dociekliwy_Kotek | 2014-12-05
Przeczytana: grudzień 2014

Hm, oceny są tu bardzo niskie, a ja jestem dosyć zadowolona z tej książki - muszę przyznać, że znalazłam w niej wszystko, czego szukałam. Autor w pierwszych rozdziałach opisuje historię i strukturę FBI, następnie przybliża czytelnikowi program szkolenia w słynnej Akademii, a następnie omawia kolejno obszary działania FBI i sprawy, jakimi się zajmuje: od pracy tajnych agentów po walkę ze zorganizowaną przestępczością, od szpiegostwa politycznego po moralnie dwuznaczne i balansujące na granicy prawa inwigilowanie obywateli w latach 70. i 80. Miłośnicy FBI faktycznie mogą się poczuć zawiedzeni, bo autor sporo miejsca poświęca opisowi tego aspektu działalności Biura, który stawia pod dużym znakiem zapytania użyteczność i etyczność postępowania agentów, jednak nie miałam wrażenia, że mam do czynienia z jadowitym demaskatorstwem, ale z dość rzetelnym reportażem. Myślę też, że książka może rozczarować wielbicieli seriali policyjnych o wartkiej akcji, bo tu rzeczywiście jest jej niewiele,...

Pawello | 2016-09-06

Niepozorna okładka ale naprawdę warto!

| 2014-10-24
Garbaty-Aniol11 | 2013-07-28