Misiek, co ty opowiadasz?!

Wydawnictwo: Akapit Press
Rodravn

Książka wyróżniona w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, organizowanym przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Misiek, niezwykle wygadany sześciolatek, próbuje za wszelką cenę znaleźć cierpliwego słuchacza, któremu będzie mógł opowiedzieć swoje historie i zadać tysiące dociekliwych pytań ("Mogę mówić za siebie i za pana"). I nie jest to wyłącznie dziecięca fantazja i paplanina bez sensu. Misiek stawia swoim rodzicom i dziadkom prawdziwe wyzwania, jest wymagającym rozmówcą, niedającym się zbyć byle czym.

Wielu czytelników zapewne i wśród swoich kolegów rozpozna podobnych do Miśka. A może zastanowi się nad tym, czy sam nie chwali się w taki sposób. To dobry tekst do wspólnego czytania z dzieckiem, a przy tym do rozmowy z nim, co jest kłamstwem, a co tylko zmyślaniem, i kiedy zmyślanie staje się kłamstwem.

źródło opisu: Wydawnictwo Akapit Press, 2010

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-191-Misiek__co_ty_opowiadasz?!

Heba Ahmad | 2013-01-01
Przeczytana: 27 listopada 2010

O my good. Kiedy ja to czytałam?? Dawno, dawno temu.. Jakies dwa lata temu.. Ale bylo neizle.. Mieso w kwiatkach;)

Rodravn | 2011-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2011