Kościół wobec homoseksualizmu. Opracowania, świadectwa, dokumenty

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sióstr Loretanek
83-86851-22-8
religia

Prezentowanie nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu jest dziś bardzo ważne. Kościół niesłusznie bowiem bywa oskarżany o nieakceptacje czy nawet wrogość wobec osób i środowisk homoseksualnych. Oskarżenia te wynikają najczęściej z braku znajomości nauczania Stolicy Apostolskiej. Kościół w swoich wypowiedziach nie tylko przypomina niezmiennie prawa moralne odnoszące się do ludzkiej miłości...

Kościół w swoich wypowiedziach nie tylko przypomina niezmiennie prawa moralne odnoszące się do ludzkiej miłości i seksualności, które obowiązują zarówno osoby homoseksualne, jak i heteroseksualne, ale domaga się dla nich poszanowania godności, wskazuje na potrzebę udzielania im pomocy, zachęca duszpasterzy do organizowania stosownej pomocy duchowej. Ponadto zachęca osoby zranione w ten sposób do podejmowania wysiłku ludzkiego i duchowego dla przekroczenia skłonności homoseksualnych.

źródło opisu: http://www.tolle.pl/pozycja/homoseksualizm-dokumenty-kosciola

źródło okładki: zdjęcie autorskie