Kanada. Kraj i ludzie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydawnictwa Popularnonaukowe z Zakresu Nauk o Ziemi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kanada
popularnonaukowa
takisobiejac

Kanada, kraj przemian rolniczo-przemysłowych i kraj licznej polskiej emigracji zarobkowej jest mało znany polskiemu czytenikowi. Z powieści i nowel Jacka Londona znamy folklor poszukiwaczy złota. Nieco później Wa-Sha-Quon-Asin ("Grey Owl", a tak naprawdę Anglik Archibald Stansfeld Belaney) opowiadał młodzieży o życiu Rdzennych Kanadyjczyków i zwierząt, zwłaszcza bobrów. Najbardziej zbliżył Kanadę do Polski Arkady Fiedler, polski podróżnik, który reportażamy ze swej podróży z lat 30-stych objął szeroko życie Kanadyjczyków i piękno ich ojczyzny.
Opracowanie niniejsze ma zupełnie inny charakter. Jest próbą zebrania wiadomości o Kanadzie, o jej środowiskach fizycznych, demograficznych i gospodarczych, opartych na informacjach zaczerpniętych z ostatnich lat.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1961

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

takisobiejac | 2011-06-07
Chaoticreader | 2016-10-13