Alaska, Śląsk, PRL
takisobiejac

"Dążąc ku dalekiej północy - w góry Alaski - w roku XXX-lecia Polski Ludowej nieście i rozpowszechniajcie chwałę polskiego i śląskiego sportu, chwałę naszego robotniczego regionu i jego pracowitego społeczeństwa. Wzorową postawą, zdycyplinowaniem i ambicją przekazujcie w każdym zakątku tej dalekiej ziemi dumę z rozwoju i osiągnięć naszej Odrodzonej Ojczyzny - Polski Ludowej" [gen. brygady...

[gen. brygady Jerzy Ziętek (10.06.1901-20.11.1985), wojewoda katowicki]

źródło opisu: wstęp do książki

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!