Podręcznik objaśnia podstawowe pojęcia językoznawstwa, syntetycznie prezentuje strukturę języka i główne problemy metodologiczne lingwistyki. Dostarcza początkującym studentom kierunków filologicznych wiedzy niezbędnej do dalszego kształcenia oraz świadomego wyboru zajęć z tej dyscypliny. Autorka, wykorzystując wieloletnie doświadczenie dydaktyczne, podzieliła materiał na 15 rozdziałów, z których każdy odpowiada jednemu wykładowi. Całość obejmuje zakresem semestralny kurs przedmiotu prowadzonego również na wydziałach dziennikarskich i pedagogicznych.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, strona wydawcy

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6676/wstep-do-jezykoznawstwa.html

Cinnamon | 2012-02-06

Językoznawstwo to jedna z moich ulubionych dziedzin, którą odkryłam na studiach filologicznych. Książka w formie przystępnych wykładów na różne tematy. Dla tych, których ciekawi podejście do języka od "kuchni" tj. od strony struktury, schematów, ewolucji itd. Z pewnością doczytam do końca.

syza9 | 2012-01-10
Przeczytana: 30 stycznia 2012

uczę się z niej na egzamin, jest w porządku, dużo schematów i wyjaśnień.

sPinacz | 2011-10-30

Jak na językoznawstwo, to bardzo konkretna i przejrzysta :)

DracoGroupie | 2017-01-23
Na półkach: Przeczytane, Studia, 2017