Niewidzialna

Tłumaczenie: Jolanta Sawicka
Cykl: Czas Wygnania (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Unseen
solange

Cassiel, demon wysokiej rangi, skazana przez swego zwierzchnika za niewykonanie rozkazu na życie śmiertelniczki, na ziemi zakochała się w Strażniku Pogody - mężczyźnie obdarzonym mocą panowania nad żywiołami. Teraz świat ludzi, którego stała się częścią, jest w niebezpieczeństwie. Tylko Cassiel może go ocalić, najpierw jednak musi uratować życie Luisa i jego małej bratanicy. Ale zostaje wciągnięta w pułapkę, z której wyrwać może ją tylko…
powrót do świata demonów.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1121/niewidzialna

Przyjemna lektura, choć jakieś wielkie dzieło to nie jest. Trylogia młodzieżowa, lekka, przyjemna, nie wymagająca większej uwagi. Mimo wad nie żałuje, że ją przeczytałam i kupiłam, zresztą za nie wielką cenę (całą trylogie za zaledwie 15 zł).

Marthuu | 2016-06-01

Boże, dlaczego? Czemu spośród wielu książek znajdujących się w bibliotece musiałam wybrać akurat tą serię? Czemu, czemu, czemu!? Jestem załamana. Z każdym zdaniem było gorzej i gorzej, i coraz bardziej chciało mi się spać. Ostatecznie tego nie zrobiłam, bo jak zacznę to muszę skończyć. W tej książce nie ma nic dla mnie. A przecież tematyka całkiem ok... No, ale brak jakiejkolwiek fabuły to już inna sprawa... Nie polecam!

Unblessed Daisy | 2013-07-15

Ku ironii trwało długo nim przeczytałam "Niewidzialną". Okładka faktycznie odstrasza, bo gdy mi ją przysłano do domu, pomyślałam, że to pomyłka.
A jednak nie. Cieszyłam się, że pani Caine uchyliła rąbka tajemnicy i po raz pierwszy poznałam dogłębniej Ashana. Mogłam w końcu zrozumieć, jakimi ideami się kierował. Kiedy wreszcie wydaje się, że to już koniec mam ochotę krzyczeć z rozpaczy. Mniejsza o to, że brnięcie uparcie przez fabułę było wyczerpujące - koniec był kompletnym dnem.

Jeszcze chyba nigdy się tak nie zawiodłam.

Cookie | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Autor : Rachel Caine ( Autorka Wampirów z Morganville )

Szczerze mówiąc nie czytałam pierwszych dwóch części, ale w trakcie czytania można wyłapać wątki z

poprzednich książek. Za to daje dużego plusa.

Trylogia opowiada o dżinie, który prawdopodobnie nie wykonał zdania w pierwszej części za co został skazany na życie jako strażnik. Cassiel zakochała się w jednym z nich.

Pierwsze strony opisują normalne życie strażników, lecz z każdą kolejną stroną akcja zaczyna się rozwijać. Otóż Ibby bratanica Luisa, ma zjawić się w szkole, dla młodych strażników. Niestety w drodze do instytutu pojawiają się konflikty pomiędzy dwójka strażników, które z czasem narastają. Po przybyciu na miejsce Cassiel postanawia opuścić towarzyszy. Po czym trafia w miejsce, gdzie wroga Perła szykuje swoją armię. Strażniczka przenika do ich zamkniętego świata i udaje jedną z nich, poznaje, że nie każdemu można ufać. Poznaje wiele sekretów. Wraca do Instytutu aby ostrzec swoich najbliższy. Niestety...

Patka | 2013-06-24
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane

I dalej nic nie wiadomo troszkę mnie wkurza tym pani R.Caine bo ja bym chciała dostać albo złe albo dobre zakończenie...ale napięcie jest!Warto chociażby dla tego ten tom przeczytać!

Iza | 2015-02-19
Przeczytana: 2014 rok

PO przeczytaniu pierwszych tomów spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego. Poprzednie tomy były bardzo przyjemną lekturą i tu spodziewałam się tego samego. W tej kwestii na szczęście się nie zawiodłam, jednak zakończenie mnie trochę zdołowało. Pewna że będę mogła przeczytać kolejne tomy zaczęłam przekopywać internet i ku mojemu zdziwieniu kolejnych tomów nie było. Uważam że zakończenie jeśli nie ma kolejnych części powinno być zdecydowanie inne.

wiola | 2014-11-10

hmm chyba muszę stwierdzić, że książka mnie nudziła, dosłownie przy niej zasypiałam. Jedynym momentem jaki się czytało jako tako było wkroczenie do zamkniętej społeczności tam w miarę jakoś ta akcja odżyła. Spodziewałam się czegoś bardziej szumnego niż to co dostałam.

wrzos118 | 2017-07-17

Ma na imię Cassiel i kiedyś była dżinnem - istotą odwieczną jak Ziemia, z której czerpała moc. Małe, zabiegane istoty zwane ludźmi niewiele ją obchodziły - przynajmniej do czasu, kiedy… stała się jedną z nich. Sprzeciwiła się Ashanowi, przywódcy prawdziwych dżinnów i wdała się w wojnę z Perłą (niegdyś jej siostrą w świecie demonów). Teraz Cassiel może przeżyć wyłącznie dzięki pomocy Strażników Pogody, czyli ludzi, którzy nadzorują oddziaływanie otaczających nas żywiołów. Z jednym z nich, ze Strażnikiem rozporządzającym mocami Żywej Ziemi, Cassiel stworzyła związek, a przynajmniej usilnie stara się być razem.

Caroline | 2015-06-24
Na półkach: Przeczytane, Czas Wygnania
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Zakończenie, które nie jest zakończeniem. Niedosyt i zagubienie.

Nemezis | 2013-10-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 października 2013

Jest to trzecia część cyklu autorstwa Rachel Caine. Zauroczyła mnie ta książka. Uwielbiam główną bohaterkę- dżinna, który uczy się jak być człowiekiem, jest odważna i nieposkromiona. Odkrywa swoją miłość do Strażnika Luisa i jego niezwykłej bratanicy Isabel. Ciekawa historia, która trzyma czytelnika w napięciu. Wartka akcja, która nie pozwala na oderwanie się od lektury. Książka łączy w sobie wiele wątków. Mogę zapewnić, że każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie polecam.