Ze wstępu: Podręcznik jest przeznaczony dla studentów prawa; może jednak służyć również studentom administracji i ekonomii, jak też przedstawicielom praktyki prawniczej. (...) Treścią podręcznika objęte są wszystkie instytucje części ogólnej prawa cywilnego, zawarte w księdze pierwszej kodeksu cywilnego. Rozważania udokumentowane zostały odpowiednio przepisami prawa, materiałem doktrynalnym oraz orzecznictwem sądowym. Podręcznik uwzględnia stan prawny na koniec grudnia 2006 r.

źródło opisu: Wydawnictwo ars boni et aequi, 2006

źródło okładki: http://www.arsboni.com.pl/html/main_nas.html