Czerwona woda

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
motor, pensjonat, kochanek, miłość
Tajemnica

Na świecie jest wiele miejscowości o nazwie CZERWONA WODA. Tryskają w nich źródła, płyną w nich potoki, strumienie. Mieszkają w nich rozmaici ludzie, których los mógłby potoczyć się tak, albo inaczej. Największą miłością Petorsa jest stara ciężarówka. Petros prowadzi też pensjonat o nazwie „czerwona woda”, który znajduje się przy źródle z cudowną wodą. Tani ma motor i jest niemową. Przyjaźni...

Tani ma motor i jest niemową. Przyjaźni się z Petrosem. Barbara ma męża i kochanka. Ma też poczucie, że przegrała życie. Jest gościem w pensjonacie Petrosa. Do Czerwonej Wody przyjeżdżają tez inni goście, każdy ma swoją tajemnicę. W „Czerwonej wodzie” przecinają się ścieżki osób nieszczęśliwych, poranionych, którzy u cudownych źródeł próbują znaleźć rozwiązanie swoich problemów. Czy znajdą pocieszenie, którego szukają? Czy ich los mógłby potoczyć się inaczej? Czy czerwona woda sprawi cud?

„Czerwona woda” to opowieść o ludzkich słabościach, przeszłości, przed którą nie da się uciec. „Czerwona woda” to pytanie o to, co w życiu najważniejsze, na które każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Jednym z największych walorów „Czerwonej wody” jest umiejscowienie akcji, która rozgrywa się pod greckim, śródziemnomorskim niebem, w oddaleniu od codziennego rytmu. Książka napisana jest sprawnie, elokwentnym językiem i, mimo, że jest powieścią wakacyjną wymaga od czytelnika intelektualnego zaangażowania. Autor po raz kolejny udowadnia, że pisanie to jego życiowe powołanie, jego styl jest oryginalny, nieszablonowy i niepowtarzalny.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawca

kasandra_85 | 2011-07-10
Przeczytana: lipiec 2011

ania | 2014-01-12

Ksiazka nudna jak flaki z olejem, denerwujaca. Nie wiadomo co autor chce nam przez nia przekazac... Nie widze w niej nic glebokiego, mialka papka. Jednak wakacyjnego srodziemnomorskiego klimatu nie mozna jej odmowic.

Joasia Markowska | 2011-08-06
Przeczytana: 22 lipca 2011

„Czerwona woda” Mariusza Bylińskiego nosi miano „opowieści wakacyjnej”, lecz jej charakter jest głębszy niż to się na początku wydaje. Akcja toczy się w malowniczym greckim miasteczku, gdzie główną atrakcją jest źródło leczniczej wody. Czerwona woda "płynie sama z siebie. A może jest tylko częścią wielkiej rzeki, która wije się gdzieś głęboko pod ziemią,w skamieniałej otchłani i wytryskuje na powierzchni źródłami o różnych kolorach: czerwona woda, niebieska, pomarańczowa, w zielone kropki, cętkowana brokatem." Ludzie wierzą w jej cudowne właściwości. Ta wiara, jak każda inna, dostarcza im nadziei, że zdołają odmienić swoje życie. Naprawić wszystko, co sprawia, że czują się nieszczęśliwi.

Bohaterami książki są mieszkańcy miasteczka oraz turyści przyjeżdżający tam na wakacje. To ludzie zagubieni i pragnący odnaleźć spokój. Zastanawiają się nad sensem minionych lat, pogrążają we wspomnieniach. Szukają odpowiedniej drogi, którą warto by było podążyć. To nie jest łatwe, nigdy nie ma...

kashienka | 2012-07-16
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Czy wakacje to czas, kiedy można zapomnieć o sumieniu? Odpocząć od wyboru pomiędzy dobrem a złem. Nie ponosić konsekwencji kroków postawionych w przeszłości na niewłaściwej drodze. Zamknąć drzwi na klucz, wziąć walizkę lub plecak i zafundować sobie letnie, greckie zapomnienie?
Czytając książkę Mariusza Bylińskiego „Czerwona woda. Opowieść wakacyjna” każdy może znaleźć swoją odpowiedź. Dla każdego też może być to inna wakacyjna opowieść. Wielką zaletą tej książki jest bowiem jej wielowymiarowość. Autor stawia wyzwanie czytelnikowi, nie podając niczego na tacy. To od odbiorcy zależy ile weźmie dla siebie. Przede wszystkim jest to zasługa języka powieści. Precyzyjnie i z wielkim wyczuciem dobranych słów, poukładanych w syntetyczne, proste zdania niosące w sobie bogactwo wrażeń, historii i zawiłości ludzkiej natury. Treści tym bogatszych, im większa wrażliwość, wyobraźnia i uwaga czytelnika. Powieść jest też świetnie skonstruowana. Kadry z życia bohaterów zdają się krążyć przed...

Neska | 2013-05-12
Przeczytana: 2012 rok

Nie udało mi się przeczytać jej do końca. Nie podobała mi się.

fado | 2015-08-20
karolina77 | 2015-02-14