Siedem sowich piór. Pamiętnik mojej choroby

Wydawnictwo: Cartalia Press
Siedem sowich piór. Pamiętnik mojej choroby
choroba, śmierć, dla dzieci
TrollBobic

Przepiękne, wzruszające opowiadanie o chorobie i śmierci, w niebanalny sposób łączące magię z rzeczywistością.

źródło opisu: Cartalia Press, 2008

źródło okładki: http://www.cartaliapress.com/plk/foto1.php?r=20_9&x=550&y=501

MamaJulki | 2011-10-11
Przeczytana: 05 października 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to książka dla dzieci... Fikuśne rysunki, układ graficzny, tytuł... Jednak w miarę czytania, zmieniałam co do tego zdanie. Dziś mogę stwierdzić, iż książka Katarzyny Ryrych jest... dla wszystkich - małych i dużych, kobiet i mężczyzn. Już podtytuł: "Pamiętnik mojej choroby" daje nam pewne pojęcie o tej historii...
Pozostając przy pierwszym wrażeniu, nie sposób nie wspomnieć o oryginalnej formie tej książki. Nietypowy format, twarda okładka, stronnice związane wstążką, jak w prawdziwym,skrzętnie skrywanym gdzieś pod łóżkiem pamiętniku, do tego utrzymane w barwach zieleni i czerni ilustracje, lekko szeleszczący papier - to wszystko sprawia, że już sam wygląd "Siedmiu sowich piór" intryguje i zachęca do lektury.
Książeczkę tę - ma niewiele ponad 70 stron - zaczęłam czytać mojej niespełna 4 letniej córeczce na dobranoc... Przyznam, że kiedy zaczęłam trafiać na fragmenty dotyczące przebiegu raka, śmierci małych pacjentów szpitala, w którym...

stepane | 2011-12-17

I jeszcze do przeczytania i do dodania w tym serwisie
Katarzyna Ryrych - Pamiętnik babuni

Ksiązka jest niezwykła, bo opisuje świat widziany oczami kota. Nie jest to dobry, przyjazny świat - bohaterka ksiązki, Babunia, to stara kotka mieszkająca w schronisku dla zwierząt. "Kocim" językiem, bardzo zresztą pięknym i poetyckim, opisuje smutną, schroniskową rzeczywistość.

Alicja Fidowicz | 2016-08-15
Kasia | 2015-08-04