Claymore #3: Teresa of the Faint Smile

クレイモア 3
Viz Media
2006-08-01
2006-08-01
akcja fantasy tajemnica siły nadprzyrodzone shounen manga

Okładka książki One-Punch Man tom 27 - Pełnia Mocy Wichury Yusuke Murata, ONE
One-Punch Man ... Yusuke Murata, ONE...
Okładka książki Amazing Spider-Man. Tom 2 Fiona Avery, John Romita Jr., John Romita Sr., Joseph Michael Straczynski
Amazing Spider... Fiona Avery, John R...
Okładka książki Poranek ściętych głów #6 Kazuo Koike, Goseki Kojima
Poranek ścięty... Kazuo Koike, Goseki...

Ocena za tom, bo cała historia zdecydowanie zasługuje na 10.

Długo musieliśmy czekać na polskie tłumaczenie jednej z najwybitniejszych mang. Fani dużo nowszego Ataku Tytanów z pewnością dostrzegą pewne inspiracje, jakie od Yagiego zaczerpnął twórca historii o tytanach. Dzięki wydawnictwu J.P. Fantastica czytelnicy będą mogli wreszcie poznać całą historię Claymore – ci, co poprzestali jedynie na anime, nie otrzymali nigdy zakończenia i wyjaśnienia najważniejszych wątków.

Pierwszy tom przybliża nam główne postacie, dopiero zarysowuje cały świat, a przy tym od razu rzuca nas w wir akcji. Już na początku podrzuca nam kilka sekretów, na których wyjaśnienie jeszcze przez długi czas będziemy musieli czekać.

Jest w Claymore coś niezwykle przyciągającego, angażującego. Nawet jeśli kreska nie jest najlepsza, to zdecydowanie przykuwa opowieścią i intrygującymi bohaterami.

Dziwi mnie tylko konsekwentne mówienie w polskim tłumaczeniu o „tym Claymorze”, kiedy są nimi wyłącznie kobiety. Szkoda też, że przy tak pokaźnym wydaniu nie zdecydowano się wzbogacić tomu jakimiś wstawkami z ciekawostkami dotyczącymi powstawania serii.

Claymore należy do wybitnych klasyków, które warto poznać.

Ocena za tom, bo cała historia zdecydowanie zasługuje na 10.

Dobrze skrojone dark fatasy, skupione przede wszystkim na bohaterkach (typ łowca demonów) i organizacji Claymore.

Jeżeli masz ochotę pooglądać mangę to zapraszam: https://youtu.be/ewL0vdUVpAs

Jeżeli masz ochotę pooglądać mangę to zapraszam: https://youtu.be/ewL0vdUVpAs

Pokaż mimo tovideo - opinia

Czekałam aż Claymore zostanie wydany w Polsce i się doczekałam. Jest to manga podobna do Berserka jednak są pewne różnice. Sama manga to połączenie Berserka i Wiedźmina jeśli chodzi o klimat i fabułę. Z Berserka klimat i świat a z naszego polskiego Wiedźmina koncept łowców którzy są podobni do potworów i coś z nich mają, pogardzani przez społeczeństwo jednak mimo wszystko potrzebni by zabijać demony. Pierwszy tom polskiego wydania (który składa się z trzech oryginalnych tomików) jest wstępem do historii jednak dobrze zarysowuje postać Clare i Teresy; poznajemy szczątkowo świat w jakim przebywają bohaterowie oraz fabułę która jest typowa początkowa jak na tego typu mangi. Klimat mrocznego dark fantasy jest tutaj idealny, po prostu tutaj to czuć. Rysunki są świetne, bardzo szczegółowe a oko cieszą panele na dwie kartki. Polskie wydanie jest prześwietne. Duże wydanie 3w1, w twardej oprawie prezentuje się fenomenalnie choć ciężko się go czyta trzymając w dłoniach jednak coś za coś. Mocno polecam dla fanów dark fantasy, nawet dla tych co nie czytają mang.

Wreszcie w Polsce ukazał się tytuł Claymore. Spodziewałam się, że będzie to idealny "zastępca" Berseka. Tylko czekać jak JPF go ogłosi. I się nie myliłam. I o ile ten drugi tytuł mi się nie spodobał to Claymore tak.
Szkoda, że wydanie jest zbiorcze. I ma aż 3w1. Nie cierpię takich grubasów. Mam bardzo małe dłonie i nie wygodnie mi się trzyma takie mangi.

Przeczytałam serię już dawno temu. Wiem, że później już mi się nie podobało aż tak jak na początku. Jednak nie było tragedii. Koniec końców się skusiłam....

Niedawno sięgnęłam po "Claymore #1", i to była dla mnie mega miła jazda! Ta manga to istna petarda. Wprowadza nas w mroczny świat wojowniczek Claymore, które zarówno toczą epickie batalie z demonami, jak i same są trochę potworami. A Clare, nasza super-srebrnooka bohaterka, jest absolutnie fenomenalna.

Jej historia o zemście i odkrywaniu własnej przeszłości to prawdziwa gratka dla fanów emocji i tajemnicy. Manga ta to nie tylko popis walki i krwi, ale także dogłębna eksploracja psychologii bohaterów. Jest coś fascynującego w tym, jak te niezwykłe wojowniczki kryją w sobie emocje i tajemnice.

I co najlepsze, rysunki są niesamowite w szczegółach, a świat Claymore ma w sobie coś mrocznego i hipnotyzującego. Jeśli jesteś fanem fantasy z dawką tajemnicy i emocji, to "Claymore" to pozycja, której nie możesz przegapić. Już od pierwszego tomu czujesz, że to coś, co może cię wciągnąć na długie godziny! 💥🗡️ #MangaMustRead

Jej historia o zemście i odkrywaniu własnej przeszłości to prawdziwa...

Z początku może nie zachwycać, ale im dalej w las, co tom przekonywujemy się o tym z jak bardzo oryginalnym i pomysłowym dziełem przychodzi nam obcować. Na końcu pozostaje duże WOW i sporo przemyśleń do koncepcji świata przedstawionego.

Pierwszy tom to tylko przedsmak, świetnej mangi pod każdym względem. Wielki plus za kreskę, postacie i fabułę. Wszystko utrzymane na wysokim poziomie aż do ostatnich tomów. Polecam!

Bardzo ciekawa manga. Polecam.

Bardzo ciekawa manga. Polecam.

• Manga
  • Mangi