Klątwa skarabeusza

Okładka książki Klątwa skarabeusza Rebecca Brandewyne
Okładka książki Klątwa skarabeusza
Rebecca Brandewyne Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Wielki Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Harlequin Wielki Romans Historyczny
The ninefold key
Harlequin
2007-01-01
2007-01-01
Iwona Żółtowska
spadkobierca zamek tajemnice uczucia wróg miłość klątwa niebezpieczeństwo kradzież wyprawa grobowiec rodzina

Jeden z gorszych harlequinów. Schematyczny, przewidywalany, z jednowymiarowymi bohaterami i przez to strasznie się dłuzy. Zaczyna się nieźle snami, przepowiedniami i rodzinnymi klątwami. Niestety w miarę czytania mima rzednie. Można przeczytać, tylko po co? Jest wiele innych lekkich w tematyce a ciekawiej napisanych lektur.

Maskarada istnieje tu w dużym stopniu bo jest motyw balu maskowego(a nawet dwóch),choć odgrywają tu one role epizodyczną,jest motyw podawania się za kogoś innego i ten akurat jest dość mocno wyeksponowany.Główny bohater i jego matka przybieraja inne nazwisko,by uniknąć śmierci z rąk swoich wrogów.Również inne osoby starają sie występować incognito-przyjaciel Malcolma występuje pod zmienionym nazwiskiem,główna bohaterka nie ma pojęcia że tak naprawdę jest kims innym niz się jej wydaje,przygodni rzezimieszkowie występują w dominie i w maskach...
Sama książka,choć ma ciekawy pomysł jednak mnie rozczarowała.Nadmiar zbiegów okoliczności bynajmniej nie napawa chęcią do czytania.Bohaterowie sa papierowi i schematyczni.Właściwie nie ma tu innych postaci tylko biało czarne,żadnych odcieni szarości.Jeśli ktoś jest zły,jest zły do szpiku kości,jeśli bohater jest pozytywny,to brak mu innych cech charakteru.To trochę męczące.Sama fabuła jest miałka,niewiele się dzieje,bohaterowie są naiwni i łatwowierni,a kolejne epizody wydaja się oczywiste...Rozczarowałam się...

Bardzo dobra książka. Nie jest to typowy romans. Wątek romantyczny jest tylko lekko wplątany w historię Ramsay'ów i skradzionego skarabeusza. Naprawdę warto przeczytać.

2041

Wielki romans historyczny wydawnictwa Harlequin Enterprises okazał się przede wszystkim Harlequinem, a dopiero później romansem historycznym :( Miałam szczerą nadzieję na więcej historii, więcej Egiptu.

Polecam tę książkę na długie jesienne wieczory. Czyta się lekko i szybko, ale nie oczekujcie literatury wysokich czy nawet średniowysokich lotów.

• Romans historyczny
  • Z zapartym tchem
  • 2009
  • Kindle
  • Zagadka
  • Literatura "dorosła"

Dodaj cytat z książki Klątwa skarabeusza