Klątwa skarabeusza

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielki Romans Historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
The ninefold key
dona

W XVII wieku, podczas wyprawy do Egiptu, James Ramsay, dziedzic earla Dúndragon, spadkobierca zamku i rozległych włości nad jeziorem Loch Ness, włamał się do grobowca arcykapłana boga Chepri. Przywłaszczył sobie ogromny szmaragd w kształcie skarabeusza, zwany Sercem Chepri. Nie wiedział, że ściągnie klątwę na swój ród, który przez dwa wieki będzie narażony na śmiertelne niebezpieczeństwo. Malcolm był mimowolnym świadkiem zabójstwa stryja i śmierci ojca w płomieniach. Ze zdumieniem usłyszał od matki, że powinni natychmiast wyjechać i przybrać inne nazwisko, by skryć się przed groźnymi wrogami. Czy rzeczywiście przypadek sprawił, że Malcolm uratował Arianę przed stratowaniem przez konie na Oxford Street w Londynie? A jeśli los zdecydował, że powinni się spotkać po to, by wyjaśnić mroczne tajemnice i zdjąć z rodziny klątwę? Arianę od dawna nawiedzał powtarzający się sen. Wraz z ujmującym młodzieńcem pływała łódką po jeziorze, na brzegu którego stał potężny zamek. To dziwne, ale Malcolm przypominał tego młodzieńca...

źródło opisu: Harlequin, 2007

źródło okładki: Harlequin Enterprises

Monika | 2012-11-22
Przeczytana: 19 listopada 2012

Wielki romans historyczny wydawnictwa Harlequin Enterprises okazał się przede wszystkim Harlequinem, a dopiero później romansem historycznym :( Miałam szczerą nadzieję na więcej historii, więcej Egiptu.

Polecam tę książkę na długie jesienne wieczory. Czyta się lekko i szybko, ale nie oczekujcie literatury wysokich czy nawet średniowysokich lotów.

Ania Mróz | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Bardzo dobra książka. Nie jest to typowy romans. Wątek romantyczny jest tylko lekko wplątany w historię Ramsay'ów i skradzionego skarabeusza. Naprawdę warto przeczytać.

SzukamyRomansów | 2015-11-08
colezanka | 2013-12-08