978-83-89768-11-7
Weronika

Asia twierdzi, iż jestem jedną z tych nielicznych osób, które na zawołanie potrafią wygrzebać jakieś zdarzenie z przeszłości, szybko zrobić z niego historyjkę, a następnie opowiedzieć tak, że człowiek ma ochotę spokojnie się rozłożyć i, tonąc w dokładnie ukierunkowanych wizualizacjach, wysłuchać wszystkiego do końca. (fragment powieści) Leszek Legut. Zwyczajny chłopak z talentem do...

(fragment powieści)

Leszek Legut. Zwyczajny chłopak z talentem do opowiadania historyjek z własnego życia. Lekko ironiczny, trochę prześmiewczy i gawędziarski styl narracji sprawia, że książkę czyta się błyskawicznie. Sakralizowana codzienność i wyniesiony do rangi tematu-tła absurd nudy towarzyszącej zauroczeniu to cechy charakterystyczne tej powieści. Legut wydarzeniami z przeszłości i teraźniejszości żongluje swobodnie i jako prestidigitator - wart jest uwagi.

Izabela Mikrut

Nie będę zachwalać tej książki. Powiem tylko: pisz swoje, żebym mogła odkrywać siebie.

Magdalena Goik

źródło opisu: HYLA Wydawnictwo, 2007