Przeklęta moneta

Wydawnictwo: WAM
La moneta maledetta
978-83-7505-3-739
Alcyone

Kto posiądzie tę monetę, rezygnuje z serca. Na początku było ich trzydzieści. Teraz została tylko jedna. Legenda głosi, że monety jakie otrzymał Judasz za wydanie Jezusa mają magiczną moc. Ten, kto je posiada ma ogromne powodzenie. Ostatni z zachowanych do naszych czasów Judaszowych srebrników trafia w ręce chłopca, który z wujostwem podróżuje po Turcji. Wszystko zaczyna się komplikować, a...

Kto posiądzie tę monetę, rezygnuje z serca.
Na początku było ich trzydzieści.
Teraz została tylko jedna.

Ostatni z zachowanych do naszych czasów Judaszowych srebrników trafia w ręce chłopca, który z wujostwem podróżuje po Turcji. Wszystko zaczyna się komplikować, a egzotyczna podróż na Wschód przemienia się nieoczekiwanie w pełną niebezpieczeństw ucieczkę na Zachód…

źródło opisu: WAM, 2009

źródło okładki: http://www.matras.pl/przekleta-moneta.html

Kubix24 | 2013-09-12
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Patrycja | 2012-07-08

„Przeklęta moneta” autorstwa Ciro Cabala to ciekawa i fascynująca powieść napisna specjalnie dla młodzieży.

Głównym bohaterem powieści jest Janek,który wraz ze swoim wujostwem podróżuje po Turcji. Celem ich wyprawy są orientalne zakupy jakie można zrobić na tureckim targu. Pewnego dnia podczas robienia właśnie takich zakupów Janek kupuje od dziewczyny tajemniczą szkatułkę. Po jakimś czasie od dnia zakupu Janek odkrywa w szkatułce drugie dno,gdzie ukryta została stara moneta. Nasz główny bohater zaczyna się zmieniać. Podejrzewa że stara moneta którą odnalazł posiada magiczną moc. W życiu Janka przytrafiają się tylko i wyłącznie szczęśliwe zbiegi okoliczności,zaczyna wieść mu się bardzo dobrze. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy.
Im lepiej wiedzie się Jankowi, tym straszniejsze zdarzenia mają miejsce w rodzinie chłopca. Po pewnym czasie okazuje się że stara moneta to ostatni już judaszowy srebrnik. Ktoś inny również chce mieć w posiadaniu starą,magiczną monetę.

Czy Janek...

yahooszka | 2017-05-08