Love the One You're With

Wydawnictwo: St. Martin's Press
angielski
magdalena

Inne wydania

Ellen and Andy's first year of marriage doesn't just seem perfect, it is perfect. There is no question how deep their devotion is, and how naturally they bring out the best in each other. But one fateful afternoon, Ellen runs into Leo for the first time in eight years. Leo, the one who brought out the worst in her. Leo, the one who left her heartbroken with no explanation. Leo, the one she could never quite forget. When his reappearance ignites long-dormant emotions, Ellen begins to question whether the life she's living is the one she's meant to live.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/2120652.Love_the_One_You_re_With

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/2120652.Love_the_One_You_re_With

awiola | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

"(…) miłość to suma wyborów, siła zaangażowania, więzi, które trzymają nas razem".

Przeszłość to ta część naszego życia, która niewątpliwie nas ukształtowała i to jakimi jesteśmy dzisiaj, zawdzięczamy właśnie temu, co wydarzyło się kiedyś. Każdy z nas, świadomie bądź też nieświadomie, powraca do tych chwil, które zbudowały naszą tożsamość. I nie ma w tym nic złego, dopóki pewne niezakończone sprawy nie zaczną przesłaniać nam dnia dzisiejszego. Zaproszenie do swojego życia dawnych uczuć oraz pragnień, może bowiem spowodować same kłopoty, w szczególności sto dni po własnym ślubie.

Emily Giffin to amerykańska autorka, która ukończyła Uniwersytet Virginia i rozpoczęła pracę w kancelarii adwokackiej na Manhattanie. Po jakimś czasie, gdy wyjechała do Londynu rzuciła jednak karierę i poświęciła się pisaniu. Autorka mieszka obecnie w Atlancie z mężem i trójką dzieci.

Sto dni po swoim ślubie, Ellen, żona zamożnego prawnika pochodzącego z dobrej rodziny, spotyka na ulicy swojego dawnego...

Magdalena | 2014-05-06
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 06 maja 2014

Bardziej napawa mnie zadowoleniem ta książka aniżeli złymi uczuciami. W każdej książce znajdę coś co mi się nie podoba i w tym przypadku również się to zdarzyło. Denerwowała mnie postawa głównej bohaterki, bo nie rozumiem jak można kochać dwóch mężczyzn. Przyjemna lektura, którą czyta się z zainteresowaniem i co bardzo ważne - lekko. Polecam szczerze ; )

Booka | 2014-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Emily Giffin kilka lat temu "kupiła" mnie kilkoma tytułami. Jej dobre "Coś pożyczonego" i jeszcze ciekawsze "Coś niebieskiego" sprawiły, że chętniej zaczęłam sięgać po kolejne tytuły tej autorki. A kolejna "Siedem lat później" tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że Giffin pisze lekkie, miłe opowieści, idealne na nudne wieczory.
Dlatego gdy teraz po serii trudnych tematycznie książek zapragnęłam odprężyć się przy czymś lekkim i niezobowiązującym, wiadomym dla mnie było, że moim wyborem powinna być kolejna książka Giffin. Tym razem padło na "Sto dni po ślubie". Książkę, od której - o ironio - niegdyś chciałam rozpocząć przygodę z tą autorką. Dziś po lekturze "Stu dni (...)" wiem, że byłoby to błędem i zapewne nie sięgnęłabym więcej po żadną jej książkę...

Historię mamy tutaj banalną, z równie banalnym zakończeniem. Główna bohaterka Ellie jest niedawno poślubioną żoną Andy'ego. Razem stanowią parę idealną: jak to na początku każdego związku małżeńskiego "spijają sobie z...

nieperfekcyjnie | 2010-09-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione ♥

Uwielbiam tę książkę. Wciągnęła mnie od samego początku.. Być może dlatego, że w głównej bohaterce widziałam siebie.

Izabela Pycio | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Wciągnęła mnie ta historia, wydaje się taka prawdziwa i rzeczywista, jakże często spotykana w realnym świecie, gdzie duchowe rozterki i wahania towarzyszą nam nieomal każdego dnia. Czasami niezałatwione do końca sprawy z przeszłości dają o sobie znać, narzucają się wbrew woli, przeszkadzają w odnalezieniu pełnego szczęścia, całkowitej przynależności do danego miejsca i nawiązania silnej bliskiej relacji z drugą osobą. Jak choćby dawna miłość, która nagle ożywa, nie daje spokoju, wciąż o niej się myśli, dokonuje porównań, wybiera z niej to, co najbardziej barwne i interesujące. Człowiek już ma taką cechę, że koniecznie chciałby wiedzieć, jak potoczyłoby się jego życie, gdyby wybrał odmienną ścieżkę, przeciwny kierunek, czy też innego partnera. Autorka z wielkim zrozumieniem przedstawia wątpliwości głównej bohaterki, silną potrzebę zrozumienia, zestawienia i rozliczenia się z doskonale słyszalnymi echami dawnych wydarzeń. Bardzo umiejętnie stopniuje napięcie, z wyczuciem podsuwa...

UpsyDaisy | 2010-05-14
Przeczytana: maj 2010

Przeczytałam tę książkę 3,5 roku po ślubie...pokonywałam wszystkie uczuciowe zakręty wraz z główną bohaterką, przez 368 stron targały mną podobne sprzeczności.ostatecznie zgodziłyśmy się co do tego, że miłość to coś więcej niż rzeczownik oznaczający zobowiązanie.

Z przyjemnością.

Katherina87 | 2013-11-27

Sto dni po ślubie Ellen spotyka Leo, swoją dawną wielką miłość. Odżywają
uczucia ukryte głęboko w sercu. I budzą się wątpliwości – czy jej mąż
Andy jest tym jedynym, z którym chce być już zawsze?
Piękna i mądra opowieść o miłości.
Pojawienie się na horyzoncie Leo wyzwala w Ellen wątpliwości czy dobrze zrobiła wychodząc za Andy'ego. Na szczęście przychodzi opamiętanie i nie robi kroku, którego by mogła żałować całe życie. Zostaje u boku Andy'ego i wiodą szczęśliwe życie.

Bohaterka książki Ellen to romantyczna dusza. Gdyby miała wskazać swój ulubiony film, wybrałaby "Kiedy Harry poznał Sally". Uwielbia go z wielu powodów- dlatego, że wywołuje nostalgię za latami osiemdziesiątymi, z powodu specyficznej chemii pomiędzy Meg Ryan a Billym Crystalem i dla sceny orgazmu w restauracji.Ale najlepszy moment to ten, gdy siedzące na kanapie pary staruszków z błyszczącymi oczami opowiadają, jak się poznały.
Kiedy pierwszy raz zobaczyła ten film, miała tylko czternaście lat, nigdy jeszcze się...

Lenalee | 2010-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2010

Każdy człowiek ma w swoim życiu coś, co jest dla niego cenne i nie chce tego utracić. Dlatego właśnie jedną sprawą jest chęć pielęgnowania i dbania o ten skarb, by został z nami jak najdłużej, a już zupełnie inną, gdy wcale nie staramy się o niego dbać i nie robimy nic, choć wiemy, że ucieka nam między palcami. Wówczas, gdy stracimy to coś, co było dla nas tak cenne, możemy mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie, ponieważ to z powodu naszej ignorancji owy skarb stał się nam niezwykle odległy, nieosiągalny.

„I choć raz tylko złamane serce nie czyni mnie ekspertem w tej dziedzinie, jestem pewna, że aby w pełni odzyskać siły po zawodzie miłosnym, potrzebny jest nie tylko czas, ale i coś, co zdoła zapełnić pustkę wywołaną odejściem ukochanej osoby."

Emily Giffin to młoda, amerykańska autorka, która na rzecz pisarstwa porzuciła karierę prawniczą. W Polsce nie jest ona bardzo znana, jednakże jej książki cieszą się pochlebnymi opiniami i wieloma słowami uznania. Dotychczas w...

malineczka74 | 2011-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2011

Wiele z bajek, które uwielbiałam czytać w dzieciństwie kończyło się tak: "wzięli ślub , wyprawili huczne wesele i żyli długo i szczęśliwie". Realne życie jednak to nie romantyczna bajka i nie zawsze ślub z ukochanym i kochającym mężczyzną gwarantuje wieloletnią idyllę. Małżeństwo często okazuje się kruche jak lód i wymagające jak egzotyczna roślina, a wokół czyha wiele sytuacji, które mogą mu zagrozić. Jedną z nich jest spotkanie z dawną miłością z młodzieńczych lat. Często porzucona dziewczyna przez ukochanego marzy o tym, aby on mocno pożałował swojej decyzji ,wrócił do niej na kolanach i przyznał się do największego błędu jaki popełnił.
Taką właśnie historię opisuje w swojej powieści "Sto dni po ślubie " Emily Giffin. Ellen jest młodą mężatką , która wyszła za faceta niewidzącego poza nią świata. Andy jest bratem jej współlokatorki i najlepszej przyjaciółki ze studiów - Margot , pochodzi z dobrze sytuowanej rodziny , a jego kariera prawnicza rozwija się doskonale .Para mieszka...

Ta książka tak mnie wciągnęła, że żal było ją kończyć..jednak moja ciekawość nie pozawalała mi dłużej odwlekać tego momentu. Jak zwykle przy powieściach Emily Giffin kartki same się przewracają i nie wiadomo kiedy dochodzisz do podziękowań.
"Sto dni po ślubie" to powieść, oczywiście, o miłości. Główna bohaterka, Ellen dopiero co wyszła za mąż, za idealnego mężczyznę, cenionego prawnika imieniem Andy. Jednak sto dni po ślubie spotyka swoją dawną miłość, Leo. Być może nie tak dawną, skoro uczucia, które żywiła do Leo zaczynają się powoli tlić od nowa i tylko czekają na wybuch. Ellen staje przed trudnym wyborem, Leo vs Andy. Dziewczyna nie wie jak ma sobie poradzić w tej trudnej sytuacji. Ciężko jest jej się odnaleźć.. Miłość jak zwykle bywa pełna znaków zapytania, jak również zakrętów, Ellen dokładnie się o tym przekonała.

Aż trudno mi uwierzyć, że zdobyłam tą książkę w miejscowej księgarni, za jedyne 14zł! Polecam serdecznie wszystkim stęsknionym pięknej miłości i trudnych wyborów..

Emily Giffin odpowiedziała na Wasze pytania!

Amerykańska autorka podczas swojej wizyty w Polsce odpowiedziała na pytania użytkowników lubimyczytać.pl. Zapraszamy do przeczytania ekskluzywnego wywiadu, jaki w Waszym imieniu przeprowadziliśmy z Emily Giffin.