Dwa obroty księżyca

Tłumaczenie: Joanna Kazimierczyk
Seria: Powieści dla dziewcząt: seria z jabłuszkiem
Wydawnictwo: Novus Orbis
Walk two Moons
Joanna Kazimierczyk
Mrs_Chocolate

Salamanka Hiddle, dziewczyna z małej miejscowości przeprowadza się z ojcem do miasta, po tajemniczym zniknięciu swej matki. Pewnego dnia ktoś podrzuca tajemniczy list pod drzwi domu jej serdecznej przyjaciółki Phoebe. Wkrótce znika matka Phoebe. Książka przez krytykę uznana została za najlepszą powieść dla młodzieży wydaną w 1994 roku w USA.

źródło opisu: Novus Orbis, 1997

źródło okładki: własne

Bunia | 2011-10-10
Przeczytana: 07 października 2011

Najbardziej fantastyczne w tej książce jest to, że do końca nie wiesz, o czym ona jest. Jest jakaś dziewczynka o indiańskim imieniu, są jej szalenie zakochani w sobie dziadkowie podróżujący po Stanach Zjednoczonych, jest zwariowana na punkcie szaleńców Phoebe i jej "porwana" mama, jest dziwaczna sąsiadka, która ma na nazwisko "Zwłoki" i pomyleniec zostawiający tajemnicze listy na werandzie. Salamanka, czyli głowna bohaterka, tak pięknie opowiada swoje wspomnienia. Myśli o związanej z naturą mamie, o tacie i jego nowej partnerce, o tym chłopaku, który niby przypadkiem pocałował ją w obojczyk. Opowiada to z taką...skromnością i naturalnością, jest niezwykle odważną , cierpliwą i pogodną osobą. Nie dajcie zwieść się okładce, wyglądającej jak rysunek dziecka (co potem właściwie będzie miało swoją rolę), bo to wzruszająca, zaskakująca opowieść,napisana z humorem i taką delikatnością nawet o smutnych chwilach.

corbeau | 2016-06-30
Angelika | 2013-10-29
wiolik | 2013-03-03
Salamanka | 2013-02-01
Przeczytana: 2000 rok
100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.