Transerfing rzeczywistości, tom II. Szelest porannych gwiazd

Tłumaczenie: Marcin Pracki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Transerfing rzeczywistości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hartigrama
Šelest utrennih zvezd
poradniki

Jak osiągnąć jedność duszy i umysłu? Usłyszałeś szelest porannych gwiazd ? głos bez słów, zadumę bez myśli. Coś rozumiesz, lecz niejasno. Nie myślisz, tylko intuicyjnie wyczuwasz. Niewiele już Cię dzieli od stanu jedności duszy i umysłu ? jasności bez słów, wiedzy bez wiary, pewności bez wahania. Niestety, dusza większości ludzi przekształciła się w przestraszoną, pozbawioną praw istotę,...

Jak osiągnąć jedność duszy i umysłu?

Usłyszałeś szelest porannych gwiazd ? głos bez słów, zadumę bez myśli. Coś rozumiesz, lecz niejasno. Nie myślisz, tylko intuicyjnie wyczuwasz. Niewiele już Cię dzieli od stanu jedności duszy i umysłu ? jasności bez słów, wiedzy bez wiary, pewności bez wahania. Niestety, dusza większości ludzi przekształciła się w przestraszoną, pozbawioną praw istotę, która wbiła się w kąt i ze smutkiem obserwuje, co wyprawia potworny umysł. Czasem zdarzają się chwile zgody duszy i umysłu. W takich momentach dusza śpiewa, a umysł z zadowoleniem zaciera ręce. Lecz zdarza się to bardzo rzadko.

Wszystko dlatego, że na przestrzeni całej historii ludzkości została wykonana ogromna praca nastawiona na odizolowanie duszy od umysłu. Umysł wciąż doskonalił język swoich definicji, coraz bardziej oddalając się od języka duszy. Różne wahadła ciągnęły go w różne strony, lecz zawsze jak najdalej od pierwotnej istoty duszy. A rozwój technologiczny w ostatnich kilku stuleciach ostatecznie rozerwał związek duszy i umysłu.

Czy można to zmienić? Jak się dowiedzieć, czego chce dusza? I jak wsłuchać się w jej głos?

Dzięki Transerfingowi dowiesz się, jak wykorzystać wiatr zamiaru, by żagiel duszy poniósł Cię tam, gdzie chcesz.

źródło opisu: http://www.czarymary.pl/p_39229_transerfing_rzeczy...(?)

źródło okładki: http://www.czarymary.pl/p_39229_transerfing_rzeczy...»

enhap | 2012-10-27
Przeczytana: 27 listopada 2011

Jedna z lepszych części, bardzo dużo konkretnych metod i ćwiczeń. Wyobrażenia (slajdy), zmiana myślenia na temat rzeczywistości. Najlepsza seria o rzeczywistości, jak sobie tutaj poradzić... nie męcząc się. Na prawdę polecam każdemu o w miarę otwartym umyśle.

Czytam po raz kolejny, i staram się coraz głębiej w to wchodzić. Serio, te rzeczy działają. Mówię to z własnego doświadczenia, prób i błędów. Taki rodzaj myślenia, otwarcia, odrzucenia pierdół wpychanych przez społeczeństwo, nawyk Nowego myślenia: totalnie zmienia rzeczywistość. I jest bardzo blisko najgłębszego rozwoju duchowego (OSHO). Polecam całym Sobą.

Ania | 2014-06-23
Na półkach: Przeczytane, E booki
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Świetna. Przeczytana przeze mnie drugi raz. Warto sięgnąć po tą lekturę nawet gdy za pierwszym razem nie do końca rozumiemy zasady przedstawione przez autora.Jednak jak to w życiu bywa na wszystko jest czas , także na zrozumienie książki która kiedyś może nie do końca do mnie przemawiała.
Polecam.

Przeczytana: 08 października 2014

Dla mnie Transerfing to kultowa seria ksiazek ktore moga odmienic zycie, na pewno nie dla wszystkich ale dla tych ktorzy w nia uwierza moze zdzialac cuda :)

Niesamowita! Brak słów. Z pewnością wkrótce przeczytam ją ponownie.

ragemnin | 2013-03-31

Nie zgadzam się z porównaniem serii do Sekretu. Jest zdecydowanie lepsza i o wiele więcej wyjaśnia, jeśli chodzi o mechanizmy "dziania się" wszystkiego. Choć to, że trzeba wytężyć mózgownicę, by podążyć myślami za tokiem rozumowania autora, to fakt.

biankas | 2016-08-29

Bardzo dobra książka. Nie jest to książka łatwa i już dziś wiem po jej przeczytaniu, że będę musiała do nie ponownie powrócić. Wrócę do niej z ciekawością i otwartym umysłem, bo jest tego warta.

Michał | 2013-04-05
Przeczytana: 2007 rok

Książkę tę czytałem dłuuugi czas temu. Wiele rzeczy z niej nie rozumiałem. Zabrałem się za nią jakoś rok temu ponownie, ale jakoś nie dociągnąłem ponownie. Muszę to kiedyś nadrobić ;).

Posiada ona jednak dość skomplikowany język ze względu na fakt, iż autor wprowadza własne nazewnictwo, alegorie i pojęcia.

Najbardziej w pamięć zapadła mi opowieść o galerii/muzeum jako porównania do wolnej woli i przeznaczenia.

Paweł | 2013-06-04
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 maja 2013

lepiej niż cz. 1 Autor przekonał mnie, że warto poświecić trochę czasu na praktykowanie transferingu.

syrenia2233 | 2016-03-06

naprawdę w świetny sposób zostały przedstawione szczegóły działania nas samych na rzeczywistość :)