Duch Magdaleny

Tłumaczenie: Paweł Lipszyc
Wydawnictwo: Alfa-Wero
Madeleine's ghost
83-7179-166-6

Nowy Jork. Proboszcz lokalnej parafii zleca młodemu historykowi Nedowi Contiemu odnalezienie dokumentów umozliwiających rozpoczecie procesu kanonizacyjnego zagadkowej siostry Januarii, któej zmumifikowane zwłoki spoczywają w oszklonej trumnie w podziemiach tutejszego klasztoru. Jest to zaledwie wstęp do serii dramatycznych i nadprzyrodzonych wydarzeń, których korzenie sięgają do XIX-wiecznego Nowego Orleanu i na luizjańską plantację. Przeszłość i teraźniejszość, miłość i nienawiść, namiętność i zbrodnia splatają się w niezwykły węzeł wokół tragicznej postaci pięknej i tajemniczej Magdaleny.

Powieść - fantazja napisana nowocześnie i z subtelnym wizjonerskim talentem.

źródło opisu: Wydawnicto ALFA-WERO, 1999

źródło okładki: http://www.webook.pl/b-25910,Duch_Magdaleny.html

weyra | 2013-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Ducha w tej książce jest jak na lekarstwo, wspomniana na okładce tajemnica i historia domiemanej świętej jakby potraktowana marginalnie całości raczej nadałabym tytuł związany z podbojami miłosnymi i nieudanymi związkami głównego bohatera. Do ostatniej strony czekałam, czekała i czekałam aż mnie coś porwie, zauroczy... nie doczekałam się niczego poza dojrzałym językiem i stylem autora.

Karolina | 2013-10-08

Książka nawet ciekawa, momentami aż fascynująca. Zdarzały się momenty, że nie odrywałam się od książki.

chyzwar | 2016-07-18
chulej | 2016-03-28