Nie ufaj nikomu

Complicit
978-83-24-57-928-0
Literatura angielska, XXI wiek
Dorota_1988

Kto należy się bardziej obawiać? Wroga? Przyjaciela? A może kochanka? Bonnie Graham stoi w mieszkaniu przyjaciółki. Jest sama, jeśli nie liczyć ciała, spoczywającego w kałuży krwi na podłodze. Co się tam stało? I co zrobi Bonnie? Jaką rolę odegrała w tych przerażających wydarzeniach? Bonnie jest nauczycielką muzyki. Spędza długie, gorące lato w Londynie, odbywając wraz z zespołem próby przed występem na weselu. Spodziewali się dobrej zabawy, tymczasem dzień po dniu przyjaźń, łącząca członków zespołu zostaje wystawiona na kolejne próby. To, co miało być latem szczęścia, miłości i muzyki ukazuje swe śmiertelnie groźne oblicze. Namiętność prowadzi do przestępstwa, a przyjaźń zmienia się w zbrodnię. Czy uwikłani w kłamstwa i sekrety przyjaciele zdecydują się powiedzieć prawdę, aby umożliwić wykrycie mordercy?

źródło opisu: Książnica, 2011

Henioo | 2018-03-12
Przeczytana: 28 lutego 2018

Książka świetnie się zapowiadała, no początek to już petarda. Pomysł również nieszablonowy i interesujący. Ale cała reszta to już gorzej...
Środek jakiś taki rozwlekły, końcówka nieco lepsza, ale samo zakończenie mnie się nie podobało. Czegoś tu "brakło", jak to mówią nasi skoczkowie narciarscy. Nie chciałbym zniechęcać, ale chyba nie warto czytać, chyba że ktoś lubi ten duet autorów.

Magda | 2012-11-23

Zaczyna sie rewelacyjnie, ale pozniej jest juz troche gorzej... Podoba mi sie styl pisania (opis sytuacji przed i po morderstwie), ale nie wiem jak to sie fachowo nazywa ta technika.

anetapzn | 2013-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2013

Nicci French to para autorów, którzy są małżeństwem, Nicci Gerard & Sean French pisząca wspólnie pod jednym nazwiskiem. Ich książki to połączenie trzymającego w napięciu thrillera z wątkiem psychologicznym.Ich książki, to nie jakieś tam thrillery, które giną w zalewie podobnych im. Są to pozycje, od lektury których trudno się oderwać, a podczas czytania gęsia skórka pojawia się na całym ciele czytelnika. Nicci French to autorzy takich thrillerów, których strach się bać:).
Nie ufaj nikomu, to moje czwarte spotkani z ich książkami i nieodmiennie jestem pod ogromnym wrażeniem.
Początek książki jest mocny - mamy zwłoki męźczyzny, który najprawdopodobniej jest ofiarą morderstwa. Piszę ...najprawdopodobniej... ponieważ do pewnego momentu nic nie jest oczywiste (jak to u tego duetu pisarskiego bywa). Obok zwłok i ogromnej kałuży krwi stoi główna bohaterka Bonnie Graham. Kobieta stoi i zastanawia się co dalej zrobić, jak pozbyć się ciała. Na pomoc przybywa jej koleżanka. Obie pozbywają...

viki | 2013-06-29
Przeczytana: 17 czerwca 2012

To kolejna pozycja tego ciekawego duetu. Tym razem znów zaczyna się od śmierci mężczyzny. Z tą różnicą, że przy zwłokach jest kobieta, która spokojnie zastanawia się co zrobić i jak oczyścić mieszkanie ze swoich śladów. A kiedy postanawia wyjść, dzwoni do swojej koleżanki, by ta pomogła jej usunąć zwłoki. A kiedy im się to udaje, wychodzi na jaw, że to nie ... No właśnie i wtedy zaczyna się retrospekcja. Dowiadujemy się kim była ofiara i raz doszło do znajomości z ową kobietą, a na domiar wszystkiego, zwłoki zostają odnalezione, a jeden z przyjaciół zaczyna podejrzewać, kto stoi za zabójstwem i przyznaje się, że On też zlikwidował parę śladów w mieszkaniu. Oj poplątane trochę, ale jak ciekawie się rozplątuje ;-) Będziecie zaskoczeni. Polecam.

Ghia | 2014-10-20

To trzecia książka, którą czytałam tych autorów, ale powiem szczerze "Fatalna namiętność" podobała mi się najbardziej. Początek tej jest bardzo dobry, a potem jest tylko gorzej. Szału nie ma, ale można przeczytać.

Tatiana | 2016-02-19

Jak zazwyczaj u tych autorów bywa, nie można się oderwać od czytania

aikaternie | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Dobry, sprawnie napisany thriller. W zasadzie trudno napisać coś więcej. Z jednej strony- pewnie nie zapamiętam go na dłużej. Z drugiej- chętnie sięgnę po inne propozycje tej pary autorów, jeśli tylko spotkam je na bibliotecznym regale.

Gosiaczuniek | 2013-10-19

Super, na ostatnich kartkach dowiadujemy sie o co chodzi :)

Monica | 2014-02-13
Przeczytana: 2013 rok

Ksiązka lekka (łatwo się czyta), ciekawe zakończenie.

| 2014-12-21
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Informacja na okładce bardzo mnie zaciekawiła i skłoniła do przeczytania. Choć na początku wszytsko wydaje się pewne i zadajemy sobie pytanie " Co będzie dalej, skoro ja już wiem, kto to zrobił?", nic nie jest takie jak nam się wydaje, a tajemnic nie ma końca. Tajemnicza, zaskakująca.