Nie ufaj nikomu

Complicit
978-83-24-57-928-0
Literatura angielska, XXI wiek
Dorota_1988

Kto należy się bardziej obawiać? Wroga? Przyjaciela? A może kochanka? Bonnie Graham stoi w mieszkaniu przyjaciółki. Jest sama, jeśli nie liczyć ciała, spoczywającego w kałuży krwi na podłodze. Co się tam stało? I co zrobi Bonnie? Jaką rolę odegrała w tych przerażających wydarzeniach? Bonnie jest nauczycielką muzyki. Spędza długie, gorące lato w Londynie, odbywając wraz z zespołem próby przed występem na weselu. Spodziewali się dobrej zabawy, tymczasem dzień po dniu przyjaźń, łącząca członków zespołu zostaje wystawiona na kolejne próby. To, co miało być latem szczęścia, miłości i muzyki ukazuje swe śmiertelnie groźne oblicze. Namiętność prowadzi do przestępstwa, a przyjaźń zmienia się w zbrodnię. Czy uwikłani w kłamstwa i sekrety przyjaciele zdecydują się powiedzieć prawdę, aby umożliwić wykrycie mordercy?

źródło opisu: Książnica, 2011

Magda | 2012-11-23

Zaczyna sie rewelacyjnie, ale pozniej jest juz troche gorzej... Podoba mi sie styl pisania (opis sytuacji przed i po morderstwie), ale nie wiem jak to sie fachowo nazywa ta technika.

anetapzn | 2013-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2013

Nicci French to para autorów, którzy są małżeństwem, Nicci Gerard & Sean French pisząca wspólnie pod jednym nazwiskiem. Ich książki to połączenie trzymającego w napięciu thrillera z wątkiem psychologicznym.Ich książki, to nie jakieś tam thrillery, które giną w zalewie podobnych im. Są to pozycje, od lektury których trudno się oderwać, a podczas czytania gęsia skórka pojawia się na całym ciele czytelnika. Nicci French to autorzy takich thrillerów, których strach się bać:).
Nie ufaj nikomu, to moje czwarte spotkani z ich książkami i nieodmiennie jestem pod ogromnym wrażeniem.
Początek książki jest mocny - mamy zwłoki męźczyzny, który najprawdopodobniej jest ofiarą morderstwa. Piszę ...najprawdopodobniej... ponieważ do pewnego momentu nic nie jest oczywiste (jak to u tego duetu pisarskiego bywa). Obok zwłok i ogromnej kałuży krwi stoi główna bohaterka Bonnie Graham. Kobieta stoi i zastanawia się co dalej zrobić, jak pozbyć się ciała. Na pomoc przybywa jej koleżanka. Obie pozbywają...

viki | 2013-06-29
Przeczytana: 17 czerwca 2012

To kolejna pozycja tego ciekawego duetu. Tym razem znów zaczyna się od śmierci mężczyzny. Z tą różnicą, że przy zwłokach jest kobieta, która spokojnie zastanawia się co zrobić i jak oczyścić mieszkanie ze swoich śladów. A kiedy postanawia wyjść, dzwoni do swojej koleżanki, by ta pomogła jej usunąć zwłoki. A kiedy im się to udaje, wychodzi na jaw, że to nie ... No właśnie i wtedy zaczyna się retrospekcja. Dowiadujemy się kim była ofiara i raz doszło do znajomości z ową kobietą, a na domiar wszystkiego, zwłoki zostają odnalezione, a jeden z przyjaciół zaczyna podejrzewać, kto stoi za zabójstwem i przyznaje się, że On też zlikwidował parę śladów w mieszkaniu. Oj poplątane trochę, ale jak ciekawie się rozplątuje ;-) Będziecie zaskoczeni. Polecam.

Tatiana | 2016-02-19

Jak zazwyczaj u tych autorów bywa, nie można się oderwać od czytania

aikaternie | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Dobry, sprawnie napisany thriller. W zasadzie trudno napisać coś więcej. Z jednej strony- pewnie nie zapamiętam go na dłużej. Z drugiej- chętnie sięgnę po inne propozycje tej pary autorów, jeśli tylko spotkam je na bibliotecznym regale.

Gosiaczuniek | 2013-10-19

Super, na ostatnich kartkach dowiadujemy sie o co chodzi :)

Monica | 2014-02-13
Przeczytana: 2013 rok

Ksiązka lekka (łatwo się czyta), ciekawe zakończenie.

Nepriaa | 2014-12-21
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Informacja na okładce bardzo mnie zaciekawiła i skłoniła do przeczytania. Choć na początku wszytsko wydaje się pewne i zadajemy sobie pytanie " Co będzie dalej, skoro ja już wiem, kto to zrobił?", nic nie jest takie jak nam się wydaje, a tajemnic nie ma końca. Tajemnicza, zaskakująca.

Ghia | 2014-10-20

To trzecia książka, którą czytałam tych autorów, ale powiem szczerze "Fatalna namiętność" podobała mi się najbardziej. Początek tej jest bardzo dobry, a potem jest tylko gorzej. Szału nie ma, ale można przeczytać.

Małgosia | 2017-01-28
Przeczytana: 19 listopada 2016

Kryminał pożyczyła mi koleżanka. Przeczytałam do końca, bo nie lubię zostawiać nieprzeczytanych książek. Przecięta akcja, końcówka nieco rekompensuje poświęcony czas.