Arka Noego

Wydawnictwo: Świat Książki
Mrs_Chocolate

Opowieść dla dzieci, wysnuta oczywiście z Biblii. Radosna i pełna przygód historia o całej ludzkości i zwierzętach, zgromadzonych na arce Noego, by uratować życie na ziemi. Pasażerowie początkowo myślą tylko o sobie i szukają własnych korzyści, ale są połączeni wspólnym losem i muszą się porozumieć. Wszyscy w ogromnej łodzi płyną przez bezkresne morze w świecie, zalanym wodą po Potopie...

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bacha85 | 2013-10-01
Przeczytana: wrzesień 2013

Książka, której sama bym zapewne nie kupiła. Nie widziałam filmu animowanego, na podstawie, którego została napisana ta książeczka, jednak odnoszę wrażenie, że historia jest niepełna. Fabuła się rwie i nie jest zbyt konsekwentna, a przesłanie, które wyłania się z pomiędzy stron absolutnie do mnie nie trafia. Zaletą książki są dość ładnie wykonane ilustracje, zgodne z filmową wersją. Książka powinna zainteresować zwłaszcza te dzieci, które oglądały bajkę. Mój syn nie wykazał zbyt wielkiego zainteresowania tą pozycją.