Ucieczka do nieba

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
83-06-00409-4
jagarkar

"Właśnie tak chciałbym zakończyć ten dziwny dzień, który zatarł się w nas, bo zbyt ważny jest dla pamięci. Więc czy istotnie tak wyglądał? Nie dowie się pan nigdy prawdy. Nie odnajdzie pan wszystkich aktorów. Musiedlak i Zgrabka nie pracują już tutaj, Stypa odszedł na emeryturę, zabiwszy swoją ostatnią świnię, nie ma już między nami i Dziełaka, i Raryty, i Łomaki, i Dłużyi... Tylko Plewa istnieje - jakże to jednak mało, aby go odnaleźć. Tylko on mógłby potwierdzić, że ja go uratowałem. Uratowałem...

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1980

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Karo | 2013-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2013

Krótka, treściwa, brutalnie prawdziwa opowieść o życiu i zasadach życia, życia w więzieniu. Podczas lektury wielokrotnie bolało mnie serce, uczucie ściśniętego żołądka również nie było mi obce nie wspominając o zawrotach głowy i dezorientacji spowodowanej siłą przekazywanych informacji.

Przekładając ostatnią stronę i zamykając książkę trzymałam ją na kolanach i w rozmyśleniu spojrzałam w niebo, by trwać tak przez dłuższy czas, chociaż nigdy nie miałam tego w zwyczaju.

Ciężki kaliber. Ale warto przeczytać.

Palantir | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017