Historia Republiki Rzymskiej. Od początków do czasów Augusta

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
A History Of The Roman Republic
978-83-7177-700-4
historia

"Historia Republiki Rzymskiej" to książka, która obejmuje okres od początków Rzymu aż po schyłek Republiki Rzymskiej , czyli od połowy VIII wieku do roku 27 przed Chr. Autor należy do grona najwybitniejszych znawców dziejów rzymskich w nauce niemieckiej i światowej. Książka, napisana językiem przystępnym, przejrzyście, jest podsumowaniem jego osiągnięć. Autorowi przyświeca wyraźna koncepcja, by pokazać mechanizmy wzrostu Rzymu z małej osady, następnie miasta-państwa do wielkiego światowego imperium. Jest to wykład oryginalny, pokazujący dużą umiejętność autora dokonywania syntezy w sposób jasny i komunikatywny dla czytelnika.

Prof. dr hab. Leszek Mrozewicz

zinio | 2014-07-08