Muzyka w epoce romantyzmu

Tłumaczenie: Stefan Jarocińscy
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wiedza o muzyce". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Music in the romantic era
83-224-0232-5
muzyka, romantyzm
muzyka
Rose

Książka zawiera trzy działy: 1. Ogólna charakterystyka romantyzmu (w skład którego wchodzą podrozdziały: Kontrasty, Jednostka i społeczeństwo, Muzyka - centrum sztuki, Supremacja muzyki instrumentalnej, Sprzeczności, Muzyka uniwersalna a narodowa, Formy i treści) 2. Historia romantyzmu (Narodziny romantyzmu muzycznego, Schubert - klasyk romantyzmu, Opera romantyczna, Muzyka symfoniczna i...

Książka zawiera trzy działy:
2. Historia romantyzmu (Narodziny romantyzmu muzycznego, Schubert - klasyk romantyzmu, Opera romantyczna, Muzyka symfoniczna i kameralna, Muzyka kościelna, Oratorium, Pieśń, Uniwersalizm w kręgu szkół narodowych: muzyka fortepianowa; epoka neoromantyzmu, Prądy narodowe)
3. Filozofia (Estetyka i muzykologia, Wnioski ogólne).
Przedmowę do polskiego wydania napisał J.M. Chomiński.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Rose | 2011-06-21
Na półkach: Fachowo, Przeczytane
Przeczytana: 18 czerwca 2011

Doskonała książka, która umożliwia szeroki ogląd na kulturę muzyczną XIX wieku głównie w Europie (choć zawarty jest też element amerykańskiego nurtu narodowego). Nie jest to bardzo szczegółowa książka, ale przeczytanie jej pozwala na lepsze obeznanie w tej tematyce, przy np. dalszym pogłębianiu konkretnych aspektów. Polecam!

piotr798 | 2015-02-09
nieznam | 2013-02-13