Iwo w krainie Gandzi

Wydawnictwo: Ivax

Gandzia nie uzależnia . Tak myśli pewien osiemnastolatek z normalnej rodziny. Czy ma rację? Iwo z krainy Gandzi może pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie..

exaleksandras | 2013-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Nie mogę uwierzyć w to, że przeczytałam ją do końca. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda...

Pati | 2016-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Na książkę natrafiłam całkiem przypadkiem - udało mi się ją dorwać za jedyne 2 złote na promocji w pobliskim supermarkecie. Zachęcona opisem, okładką, tytułem - zdecydowałam się na zakup. Jest napisana bardzo prostym językiem, jednak to mi nie przeszkadzało. Książka nie niesie za sobą bardzo dużego przesłania, pokazuje, że narkotyki są złe. Nie poleciłabym jej osobom, które lubią sobie zapalić, bądź też sięgają po cięższe narkotyki. Osoby te mogą nie uznać jej za przestrogę i tylko utwierdzić się w przekonaniu, że nie ma twardych argumentów przeciw szkodliwemu działaniu marihuany. Dla osób, które są przeciwne jakimkolwiek narkotykom, książka będzie odpowiednia. Może nie jest to wysokich lotów powieść, ale można ją przeczytać dla samego utwierdzenia się we własnych przekonaniach. Dla mnie książka jak najbardziej na plus.

Karo | 2014-04-16

Młodzieżówka, której klimat ujawnia się wszędzie. Zarówno w barwie dialogów, opisie wydarzeń i całej reszcie składowych ją tworzących.

Co mogę powiedzieć - do przeczytania na raz z przymknięciem oka. Ale czy dla wszystkich? Tutaj bym się zastanowiła.

Wchodzimy na niebezpieczny grunt, w którym nastolatek opowiada o swoich przeżyciach odnośnie narkotyków (jedni mówią że przekoloryzowanych, inni abstrakcyjnych, a kolejni mają jeszcze bardziej odmienne zdania na ten temat). Grunt jest stabilny, jeśli czytający nie będzie traktował książki jak podręcznik i wyciągnie wnioski ze szczęśliwego happy end'u. Jeśli zatrzyma się w momencie, w którym wyczytuje ile może zyskać dzięki zachowywaniu się jak nasz bohater - Houston? Houston? - Pojawia się problem.

Są ludzie i ludzie. Każdy reaguje indywidualnie. Nie jestem nastawiona sceptycznie do książek tego typu, jednak uważam że w tych, w których poruszana jest tematyka narkotyków i zaburzeń odżywiania często nie spełniają swojej roli i nie...

PalmerEldritch | 2011-12-06
Na półkach: Przeczytane, Kurioza

Książka z gatunku miejskiej fantasy. Kompletnie odklejona od rzeczywistości, napisana maksymalnie drętwym językiem, którego kuriozalność osiąga apogeum w prowadzonych "młodzieżowym językiem" dialogach. Wspaniała lektura dla osób nie mających i nie chcących mieć pojęcia o narkotykach - po przeczytaniu tej żenującej kompilacji mitów na pewno żadnego pojęcia nie nabędą.

Piotr | 2016-05-26
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Książka opowiada historię Iwo, który od czasu do czasu zajara gandzi, pójdzie na imprezkę, a nawet przymuszony ilością nauki wciągnie kreskę.
Rozumiem że książka jest dla młodzieży, ale ja W ŻYCIU NIE DAŁBYM JEJ NASTOLATKOWI DO PRZECZYTANIA. Pamiętam że kiedy miałem naście lat, byłem wykrywaczem kłamstw, a w tej książce jest pełno historii ulicznych, zmyśleń, naciągnięć, niedociągnięć, a nawet kłamstw. Autor próbuje moralizować i udowodnić za wszelką cenę że narkotyki są złe. Tak narkotyki są złe, często prowadzą do kłopotów, ale taka publikacja może zadziałać zupełnie odwrotnie. Młody człowiek dojdzie do wniosku że próbuje się z niego robić idiotę, a dorośli na prawdę nie maja dobrych argumentów przeciwko narkotykom.

patronat | 2017-05-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 2017 rok

Brałam tę książkę za infantylną i absurdalną, ale w zasadzie okazała się mieć w sobie to "coś", czego jednak nie umiem dokładnie określić.

Niewątpliwie stylizacja na młodzieżowy slang miejscami mocno kuleje, co mnie szczerze irytowało, jednak przez to autorowi nie można odmówić choćby próby odzwierciedlenia środowiska młodzieży, o problemach których pisze.
Oczywiście niekiedy wiedza, którą przekazuje książka jest w stylu "narkotyki są złe", ale jak się pomyśli, że to jest pisane z perspektywy nastolatka, to nabiera to troszeczkę innego wyrazu.

Nie wiem, jest coś nieszablonowego w tej książce, mimo że ją zlekceważyłam od początku. To nie jest lektura wysokich lotów, nic specjalistycznego i naukowego, a problem narkotyków raczej poruszony dość naiwnie, ale oczekując najgorszej książki wszech czasów okazuje się, że jednak nie jest taka zła.

royal447 | 2017-02-09

W moim odczuciu bardzo słaba książka. Opowieść nastolatka o narkotykowej przygodzie, która ma chyba za zadanie odstraszyć od mieszania ich do życia. Uważam jednak, że niesie przesłanie w słabej jakości. Osobiście nie polecam, dla mnie stracony czas. Momentami książka zwyczajnie męczy.

Koara | 2011-05-03
Przeczytana: marzec 2011

Można się bez niej obyć lub przeczytać z ciekawości. Jedyny wniosek, który nasuwa to, że od palenia marihuany krótka droga do mocniejszych dragów. Czytałam lepsze.

książka podobała mi się czytałam ją 3 lata temu i do tej pory szukam by gdzieś ją kupić lecz bezskutecznie, polecam!

MoominValley | 2012-03-30
Przeczytana: czerwiec 2011

Łatwo się ją czyta, kierowana ku przestrodze, jednak zupełnie przeciętna