Miecz zdrady

Wydawnictwo: Manufaktura Tekstów
espeja

Żużlowiec Falubazu Zielona Góra Marcin Malicki zostaje oskarżony o zamordowanie kolekcjonera antyków za pomocą średniowiecznego miecza. W sprawę zostaje wmieszany nowosolski dziennikarz Andrzej Sokół, który trafia na trop niewyobrażalnych skarbów gromadzonych 300 lat przez rodzinę von Schönaichów. Ślady kosztowności prowadzą do Zielonej Góry, Kożuchowa, Bytomia Odrzańskiego, Siedliska, Otynia i Zaboru. Przed laty szukały ich już: niemieckie gestapo, radziecki Główny Zarząd Zdobyczy i polski Urząd Bezpieczeństwa, a także tajemnicze Przedsiębiorstwo Poszukiwań Terenowych, ale bez rezultatu... - to krótkie wprowadzenie w to, co będzie się dziać na kartach "Miecza zdrady".

"Zbrodnia, historia sprzed wieków i żużel... Krzysztof Koziołek brawurowo łączy żelazne reguły kryminału z kolorytem lokalnym!" - tak o "Mieczu zdrady" pisze Mariusz Czubaj, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru 2009.

Oprócz fikcyjnej osoby żużlowca będącego kluczem do rozwikłania zagadki sięgającej 500 lat wstecz, w "Mieczu zdrady" czytelnicy znajdą także smaczki związane z historią Falubazu Zielona Góra. Oczywiście nie mogło zabraknąć legendarnego, niezniszczalnego i niezatapialnego Andrzeja Huszczy, na kartach książki występuje też jeden z zawodników aktualnie jeżdżących w barwach klubu z Myszką Miki na plastronie, przypomniany został też mecz Falubazu ze Stalą Rzeszów z 1986 roku, którego niesamowity przebieg do dziś rozpala wyobraźnię kibiców czarnego sportu.

źródło opisu: http://www.krzysztofkoziolek.pl/index.php?option=c...(?)

źródło okładki: http://www.krzysztofkoziolek.pl/index.php?option=c...»

Beata | 2013-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2013

Bardzo fajna książka. Podobała mi się: wartka akcja, obrazowy język, no i tajemnica szukanych przez wieki skarbów.

kawa | 2014-08-26

Nie jest to może jakieś wybitne dzieło, ale ogólnie dla mnie na plus. Ciekawa intryga spleciona z rzetelnymi faktami historycznymi. A wszystko to w miejscu, które prawie każdy kojarzy - Nowa Sól i Zielona Góra. I na dokładkę trochę żużla. Polecam.

Bilbo | 2012-02-18
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 lutego 2012

Nie wiem, czy gdyby nie to, że na koniec lutego zaplanowane jest u nas spotkanie z panem Koziołkiem, przeczytałabym jego książkę. A że był to akurat "Miecz zdrady", to czysty przypadek. Po raz kolejny upewniam się w przekonaniu, że książki, w których dużo zagadek historycznych, są nie dla mnie. Być może nie mam racji, ale jak dla mnie historia jest zbyt chaotyczna. Dzieje się w wielu miejscowościach, w każdej z nich jakieś zabytkowe ruiny i muzea, które oglądają Andrzej Sokół i jego dziewczyna Patrycja. I to, co mi się najbardziej nie podobało - autor w każdym rozdziale wprowadza nowych bohaterów, którzy nieosadzeni w historii robią zamieszanie, by za jakiś czas zniknąć. Rozwiązanie zagadki, które powinno być najważniejsze - tu zamyka się w jednej, krótkiej scenie.

alex-suraj | 2015-09-14

Czytanie książek dla mnie równa się relaks, ale i emocje. "Miecz zdrady" zapewnił mi dobrą rozrywkę, fajną przygodę i to lubię.

Aneta | 2016-10-23
Marduk | 2016-03-13