Jak być mamą

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jak być...?". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
Magdalena

Każda z pań znajdzie tu proste i praktyczne uwagi. Jak dojrzale wspierać swe dziecko, jak je słuchać, a przede wszystkim: jak je kochać? Rzecz godna uwagi, już choćby dlatego, że mamą zostaje się do końca życia.

źródło opisu: nota wydawcy

Tetiisheri | 2012-01-04
Przeczytana: 26 grudnia 2011

Marek Warecki i Wojciech Warecki są doświadczonymi psychologami zajmującymi się już od 1989 roku przeprowadzaniem treningów oraz doradztwem psychologicznym. Publikowali książki i artykuły obejmujące zagadnienia psychologiczne.

"Jak być mamą?" to pierwszy tomik z serii "Jak być…?", który skierowany jest do mam - zarówno tych obecnych jak i przyszłych. Znajdują się tutaj praktyczne porady dotyczące niektórych tematów związanych z opieką nad dzieckiem, na przykład: jak dziecko wspierać, jak je słuchać. Autorzy koncentrują się również na tym, jak kochać swoją pociechę. Konstrukcja poradnika jest prosta, przejrzysta, a przez to czytelnik z łatwością może odnaleźć notkę dotyczącą konkretnego zagadnienia (na przykład - Wymagaj…i doceniaj, Czasem - karć, zawsze – wspieraj). Krótkie rozdziały, w których nie brakuje humoru tworzą zgrabną całość.

Książeczka opatrzona jest w zabawne szkice przedstawiające scenki z życia rodzinnego, prowadzące nas przez rozwój dziecka, od niemowlaka,...

Magdalena | 2011-06-07
Na półkach: Przeczytane, Od wydawnictwa
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Coraz więcej w moim księgozbiorze książek poświęconych macierzyństwu i opiece nad dziećmi (dlaczego się temu wcale nie dziwię?) i napiszę szczerze, że wciąż mi mało, bo uwielbiam poznawać różne ciekawe spojrzenia autorów na tak ważny dla mnie temat, jakim jest wychowanie. Ostatnio w moje ręce trafiła mała książeczka (liczy zaledwie 98 stron) pod wymownym tytułem „Jak być mamą?”, a że napisali ją doświadczeni psychologowie, musiałam ją przeczytać.
Książka jest pierwszym tomikiem większej serii „Jak być…?” (teściową, tatą, itp.) i adresowana jest, jak łatwo się domyślić, do mam, które już teraz borykają się z macierzyństwem, dla tych, które dopiero zamierzają oddać się dzieciom i bezapelacyjnie do dużych dzieci, żeby przypomniały sobie, jak wiele zawdzięczają swoim matkom.
A co ja, jako świeżo upieczona matka, myślę o tej książce? Szczerze napisawszy spodziewałam się czegoś znacznie więcej po panach psychologach (ja – miłośniczka psychologii różnej maści). Liczyłam na odpowiedź...

Kinga Kulig | 2015-03-20
Evalon | 2012-11-04