Mapy świadomości

Wydawnictwo: Kos
83-89375-21-4
Natalia

“Ja mogę dać ci mapę, ale ty sam musisz iść, podróżować i wędrować. Pamiętaj: moja mapa jest tak naprawdę tylko moją mapą i nie może być twoją mapą. Może dać ci klika podpowiedzi, wskazówek, ale nie może być twoją mapą, gdyż jesteś totalnie innym człowiekiem. Jesteś tak niepowtarzalny, że niczyja mapa nie może być twoją. Owszem zrozumiawszy moją mapę, staniesz się świadomy wielu rzeczy o...

Owszem zrozumiawszy moją mapę, staniesz się świadomy wielu rzeczy o sobie, ale twoim zadaniem jest nie iść za nią na oślep, bo staniesz się pseudo-człowiekiem.

Słuchaj mnie, moich słów, ciszy i istnienia. Próbuj zrozumieć to, co tu się dzieje, a potem sam podejmuj decyzje. Nie zrzucaj odpowiedzialności na nikogo. Taka jest droga wzrastania. Taka jest droga, którą się dociera.”

Osho, The Dhammapada: The way of the Buddha

źródło opisu: Wydawnictwo "KOS", 2004

źródło okładki: http://www.ezosfera.pl/80/mapy-swiadomosci

enhap | 2012-10-27
Przeczytana: 17 maja 2012

Krótko i dość ciekawie, wstęp do rozwoju... i o tym jak podróżować (nie tylko po własnym ciele i czakrach)

Paulina | 2017-04-11
ChiHeng | 2016-04-19