Alfabeciaki

Wydawnictwo: Drzewo Laurowe
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-62468-01-0
Sabinka

To zbiór zabawnych wierszy o zwierzętach, których nazwy rozpoczynają się na kolejne litery alfabetu, od Anakondy do Zebry.

Rymowane wierszyki oraz wesołe, kolorowe ilustracje bawią i przyciągają uwagę.

Książeczka jest ciekawą propozycją wydawniczą dla dzieci, pomocną w zapamiętywaniu liter i zwierząt.

źródło opisu: Wydawnictwo Drzewo Laurowe, 2010

źródło okładki: Wydawnictwo

Sabinka | 2011-05-31
Przeczytana: 31 maja 2011

"Alfabeciaki - Wesołe Zwierzaki" to broszurowe wydanie wierszyków autorstwa Janusza Jabłońskiego. Są to jednak interesujące rymowanki, które nauczą dzieci alfabetu. Każda kolejna litera alfabetu ma przypisany wierszyk - rymowankę oraz odpowiednie zwierzątko.

G jak GORYL
Goryl hasa
Na golasa
W afrykańskich
Dzikich lasach.

Zachęcające ilustracje dopełniają całości, ilustratorka Ewa Aksiuczyc miała rewelacyjny pomysł, by obrazki były zwyczajne i proste, a jednak przyciągały oko. Dzieci zazwyczaj są wzrokowcami i większość informacji przyswajają z pomocą obrazków. Każda literka jest wyraźna i łatwa do zapamiętania, plusem jest to, że przy każdej literce występuje zwierzątko, które powinno kojarzyć się z danym wierszykiem oraz literą, co jest bardzo pomocne.
Ogromnym i dodatkowym atutem są trudne wyrazy, używane w rymowankach, są to: "sz", "cz", "rz" "ś" "ć", a także "r", które dzieciom przedszkolnym sprawiają trudność,...

Jest to cieniutka książeczka z miękką okładką. Znajdziemy w niej 24 krótkie wierszyki.

Jak sam tytuł wskazuje, są to wierszyki o alfabecie, a dokładniej o zwierzętach, których nazwa zaczyna się na daną literkę :) Od anakondy, poprzez goryla, hipopotama, rekina, na zebrze kończąc :)

Wierszyki są zabawne, łatwo wpadają w ucho, a na dodatek mogą być bardzo pomocne przy nauce alfabetu :) Książeczka mimo, że niewielka, jest bardzo ładna. Niezwykle barwna, z fajnymi ilustracjami literek i zwierzaków...

Dzięki swojemu małemu rozmiarowi i zeszytowemu wydaniu, można ją zabrać ze sobą wszędzie. Czy na wycieczkę, na spacer, czy też w podróż... Na pewno nie będzie problemu z jej schowaniem :)

U nas książeczki się sprawdziły. Alicja zna już większość literek, a zwierzaczki to jej ulubieńcy. Często więc czytamy książeczkę, a ulubione wierszyki mała z ogromną przyjemnością powtarza. Najbardziej spodobał jej się ten o gorylu i w kółko go cytuje :)

Nikuś za to dopiero poznaje literki, więc...

Na półkach