Cały dzień w szkole. Istota zagadnienia

Tłumaczenie: Adam Girzejowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu ""Jedność" dla Dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jedność
Modell Ganztagsschule : auf den Punkt gebracht
978-83-7442-536-0
Dorota_1988

Prowadzona obecnie debata wokół szkół całodziennych absorbuje zarówno rodziców jak i pedagogów. • Czy całodzienna opieka prowadzi do odciążenia rodziców, umożliwiając lepsze godzenie obowiązków rodzinnych i zawodowych, czy raczej powoduje osłabienie więzi pomiędzy dziećmi a rodzicami? • Jaki wpływ na osiągnięcia szkolne i indywidualny rozwój dziecka ma integracja nauki w szkole z zajęciami w...

• Jaki wpływ na osiągnięcia szkolne i indywidualny rozwój dziecka ma integracja nauki w szkole z zajęciami w czasie wolnym?
• W jaki sposób można włączyć instytucje opiekuńcze oraz pozaszkolne ośrodki kształcenia młodzieży do modelu szkoły całodziennej?

Odpowiedzi na te i inne pytania, można odnaleźć w niniejszej książce. Autorka przedstawia wyczerpujące informacje, które pozwalają spojrzeć na całodzienne szkoły od całkiem innej strony. W przedstawionym modelu szkoły całodziennej najważniejszą rolę odgrywa współpraca szkoły z domem rodzinnym oraz pozaszkolnymi instytucjami.

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2007