Życie na kredyt

Wydawnictwo: IPS
biznes, finanse
xVariax

W centrum finansowej gry, wszechobecnych kredytów, kuszących zakupów na raty... stoi człowiek. Czasami zagubiony, czasami pożądający zbyt wiele luksusowych przedmiotów. Człowiek pragnący żyć dostatnio i wygodnie. Człowiek, który potrafi zadłużyć się na sumy obciążające go do końca życia. Jak poradzić sobie z rosnącymi ratami i rachunkami? W jaki sposób korzystać z reklamy i nie pogrążyć się w nadmiernej konsumpcji? Jak ominąć pułapkę kredytową i uniknąć bankructwa? Jak wybrać pomiędzy mieć a być? Jak przetrwać w epoce zwanej Życie na kredyt?

źródło opisu: Wydawnictwo IPS, 2011

źródło okładki: Wydawnictwo IPS, 2011

asiula1000 | 2016-12-13
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Książka w sam raz na jedno długie popołudnie. Nie jest to typowy poradnik. Raczej gawęda na temat mieć czy być. Czytając, początkowo zapomniałam zupełnie, że autorem jest atrakcyjna blondynka ;)
Miałam nieodparte wrażenie, że własny ojciec tłumaczy i objaśnia mi niebezpieczeństwa braku rozsądku i umiaru w życiu. Przestrzega, że "szukamy w przedmiotach materialnych rekompensaty za braki emocjonalne, uczuciowe". Przypomina, że "w sądzie nie należy liczyć na sprawiedliwość, ale jedynie na wyrok w granicach prawa".
Stąd uważam, że 5 punktów na LC to zbyt mało za tyle dobrych rad. "Każdy ma słabości,na których inni mogą świetnie zarobić".
Banały? Być może, wg mnie warto jednak zastanowić się nad nimi, zwłaszcza, jeśli nie ma się w sobie lub wśród bliskich głosu, który w porę ostrzeże przed złym krokiem.
Autorka mówi wiele wartościowych rzeczy. Na przykład: "jeżeli nie chcemy przebywać z dziećmi, kiedy są małe, absorbujące i męczące, one nie będą chciały naszego towarzystwa w...

Dawid | 2013-07-24
Przeczytana: 17 marca 2012

Książka opowiada o tym co już wiem, czyli takie utrwalenie wiedzy. Żadna nowość, myślę, że autorka bardziej chciała się pokazać, ponieważ wewnątrz książki mamy mnóstwo jej zdjęć.

Ania | 2016-09-29
Przeczytana: 13 sierpnia 2015