Polskie podziemie na terenach Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi w latach 1939-1941/Польское подполье на территории Западной Украины и Западной Белоруссии 1939-1941 гг., tom 1

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
83-88794-15-9
historia
Łukasz Kuć

Książka ta została przygotowana przez pracowników Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Rzeczypospolitej Polskiej, którzy wspólnie, z ekscytacją i zaciekawieniem dobierali dokumenty, które wcześniej nie były powszechnie znane. Czy można było jeszcze niedawno przypuszczać, że w Moskwie, w gmachu przy Placu Łubiańskim, nazywanym także "placem żelaznego Feliksa", ściśle tajne archiwa udostępnią dokumenty dotyczące trudnych i złożonych aspektów stosunków polsko-rosyjskich.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Rytm, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie