Tyle naraz świata. 27 x Szymborska

Wydawnictwo: a5
81-85568-77-8
Piotr

To jest książka o 27 wierszach Wisławy Szymborskiej. Autorki, która przy wszystkich swoich talentach lirycznych posiada jeszcze jeden: opowiadania poezją o naszym zawiłym życiu na tym jedynym ze Światów. Niechże więc dwudziestosiedmiokrotna wędrówka po wybranych wierszach posłuży także do opowieści o samej Szymborskiej - od debiutu po czasy najnowsze. Podobieństwo tej książki do wydanego w 1997 w Wydawnictwie a5 zbioru esejów pt. 22 x Szymborska jest tylko częściowe, choć zamierzone. Tamta opowieść siłą rzeczy kończyła się na słynnym zbiorku Koniec i początek z roku 1993, ostatniej naonczas książce poetki. Od tego czasu minęło jednak trochę lat, ukazało się kilka nowych zbiorków. Opowieść aż prosiła się o kontynuację.

źródło opisu: Wydawnictwo a5, 2005

źródło okładki: http://wydawnictwoa5.prekursor.com.pl

Karina | 2015-02-06

Niektóre interpretacje zdają się uroczo błyskotliwe, inne nie porywają w ogóle.

rybka74 | 2016-04-10
Przeczytana: kwiecień 2015