83-233-1139-0
oparzenia
zdrowie, medycyna
takisobiejac

Oparzenia u dzieci stanowią bardzo poważny problem leczniczy. W podręcznikach poświęconych temu urazowi specyfika oparzeń u dzieci, odrębności patofizjologiczne i praktyczne wskazówki lecznicze są traktowane dość skąpo. Podobnie zresztą jak problemy organizacyjne leczenia oparzeń w Polsce. Trudno dziś znaleźć rodzimą publikację traktującą oparzenia u dzieci w sposób całościowy i nowoczesny. Udało się to autorom niniejszego opracowania. Zawiera ono oryginalny podział choroby oparzeniowej, oparty głównie na zapobieganiu późnym powikłaniom, na wdrożeniu leczenia od pierwszego dnia po urazie, na wprowadzeniu nowoczesnych i oryginalnych zasad odżywiania pozajelitowego, na całościowym i komplementarnym traktowaniu oparzonego dziecka. Duże doświadczenie autorów pozwala im na przedstawienie własnej taktyki postępowania, popartej znacznym zmniejszeniem wskaźników śmiertelności. Patofizjologia urazu oparzeniowego opisana jest w formie krótkiego kompendium, natomiast postępowanie lecznicze stanowi dokładną i logiczną instrukcję przydatną zarówno w klinice, jak i w przypadku nagłej pomocy, czy pomocy niespecjalistycznej. Opracowanie niniejsze powinno służyć głównie chirurgom dziecięcym i lekarzom zajmującym się oparzeniami. Stanowić także powinno kompendium wiedzy dla uczących się o oparzeniach, dla lekarzy pierwszej pomocy i wszystkich mających do czynienia, nawet w niewielkim zakresie, z oparzonym dzieckiem. Polskie, oryginalne opracowanie oparzeń u dzieci, zyskało uznanie naszego Towarzystwa, które poleca je Czytelnikom na równi z fundamentalnymi podręcznikami dotyczącymi tego zagadnienia.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 1998

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Piotr Shu | 2014-05-13
Alicja | 2012-12-12